Ostatnie spotkanie ligowe przed własną publicznością najstarsza drużyna Bizona Cerkwica zakończyła zwycięstwem. Po trudnym pojedynku z Pomorzaninem Sławoborze wygrana Bizona 3:2 dała drużynie ogromną satysfakcję. Pokazała także, że dzięki zaangażowaniu oraz zespołowej grze oldboje Bizona Cerkwica potrafią wygrać nawet z najbardziej wymagającym rywalem.

W ubiegłą środę na stadionie w Cerkwicy rozegrany został mecz 4 kolejki II ligi PLO pomiędzy Bizonem Cerkwica, a Pomorzaninem Sławoborze. Od początku meczu widać było determinację Bizona, który już w pierwszych minutach meczu stworzył kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala. W 28 minucie to jednak drużyna gości po składnej akcji otworzyła wynik spotkania. Bizon nie zamierzał odpuszczać i już w 37 minucie doszło do przełomowego momentu. Po faulu na zawodniku cerkwickiego zespołu arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Mariusz Wlaźlak.  Tuż przed przerwą drużyna ze Sławoborza znalazła się w trudnej sytuacji. Jeden z zawodników gości otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Pomorzanin musiał kontynuować grę w osłabieniu.

Po wznowieniu gry Bizon od razu przystąpił do ataku co zaowocowało zdobyciem bramki w 46 minucie przez Kamila Paska. Mimo przewagi jednego zawodnika Bizon nie miał łatwego zadania, gdyż Pomorzanin Sławoborze nieustannie naciskał starając się wyrównać wynik spotkania. W 74 minucie po faulu na Ryszardzie Urbanku, rzut wolny wykonywał Mariusz Wlaźlak. Choć bramkarz gości zdołał wybić piłkę, to Kamil Pasek bezbłędnie dobił ją do bramki zwiększając prowadzenie Bizona na 3:1. Pomorzanin nie zamierzał się poddać i w 81 minucie po szybkim kontrataku zdobył swoją drugą bramkę, co przełożyło się na nerwową końcówkę meczu. Do końcowego gwizdka Bizon starał się za wszelką cenę utrzymać prowadzenie, a goście intensywnie walczyli o wyrównanie. Dzięki skutecznym interwencjom  bramkarza Jakuba Lepera i waleczności całej drużyny, Bizon zdołał utrzymać prowadzenie i ostatecznie zwyciężył 3:2.

Już w najbliższą sobotę oldboje rozegrają kolejny mecz ligowy. Tym razem zmierzą się w meczu wyjazdowym z Błękitnymi Gonne Małe.

DSC_2668 DSC_2688 DSC_2701 DSC_2761 DSC_2811 DSC_2825 DSC_2799 DSC_2884 DSC_2888 DSC_2974 DSC_3016 DSC_3021 DSC_3045 DSC_3054 DSC_3091 DSC_3104 DSC_3128 DSC_3151 DSC_3200 DSC_3239 DSC_3277