Aż 7:0  w 7 kolejce rozgrywek A-klasy Bizon Cerkwica pokonał na własnym stadionie Bałtyk Gostyń. Zwycięstwo z Bałtykiem dało Bizonowi awans na drugą pozycję w tabeli. W 8 kolejce, czyli sobotnim meczu ligowym drużyna Rafała Gutowskiego zmierzy się w bezpośrednim starciu z liderem rozgrywek, czyli Pomorzaninem Przybiernów.

W minioną sobotę drużyna A-klasowego Bizona Cerkwica rozegrała fenomenalny mecz przed własną publicznością, pokonując Bałtyk Gostyń aż 7:0. Spotkanie od samego początku układało się pod dyktando gospodarzy, którzy szybko narzucili rywalom swoje tempo gry. Już w 5 minucie meczu Paweł Dobosz otworzył wynik, skutecznie wykańczając akcję Bizona. W 40 minucie zawodnicy i kibice Bizona ponownie cieszyli się z celnego trafienia. Tym razem rzut rożny wykorzystał Adam Osieleniec, który precyzyjnym strzałem głową podwyższył prowadzenie na 2:0. Zaledwie minutę później, po świetnym podaniu Allana Liska, na listę strzelców wpisał się Robert Stangrycki i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 3:0.

W drugiej połowie meczu Bizon nadal kontrolował grę i nie pozwolił przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. Bałtyk Gostyń, mimo wysiłków, nie zdołał znaleźć sposobu na pokonanie naszego bramkarza. W 56 minucie po stałym fragmencie gry Robert Stangrycki zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Bałtyk miał kilka dogodnych sytuacji, jednak to Bizon okazał się być bardziej skuteczny. Zaledwie kilka minut później, po faulu na Stangryckim, Adam Osieleniec pewnym strzałem z rzutu karnego podwyższył wynik na 5:0. W 70 minucie do listy strzelców dołączył Alan Jakubowski, który precyzyjnym uderzeniem umocnił prowadzenie gospodarzy. Ostateczny cios Bałtykowi zadał jednak Tomasz Maliński , ustalając w 90  minucie wynik spotkania na 7:0.

Zwycięstwo nad Bałtykiem Gostyń dało Bizonowi awans na drugie miejsce w tabeli gr.1. Nie ulega wątpliwości, że Bizon jest w znakomitej dyspozycji i realizuje założone cele. Przed cerkwickim zespołem ważny mecz. W 8 kolejce rozgrywek ligowych Bizon zmierzy się z Pomorzaninem Przybiernów, który aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Stawką tego meczu będzie pozycja lidera.

„Przed nami bardzo ważny i trudny mecz. Zmierzymy się z liderem rozgrywek Pomorzaninem Przybiernów. Drużyna Pomorzanina jako jedyna do tej pory nie zaznała goryczy porażki. Na mecz z tak dobrze dysponowanym rywalem musimy wyjść w pełni skoncentrowani i od początku realizować swoje założenia. Mamy bardzo wartościową drużynę, która może pokonać każdego przeciwnika. Do każdej drużyny podchodzimy z pokorą. Liczę, że z Przybiernowa przywieziemy komplet punktów”- Prezes GKS Bizon 1977 Cerkwica, Mateusz Żywicki.

„Po ostatnim meczu, mimo wysokiej wygranej 7:0 są jeszcze aspekty w naszej grze, które wymagają poprawy i nad którymi będziemy pracować na treningach. Na pewno cieszy mnie fakt, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie.  Teraz przed nami mecze z czołówką ligi. Już w sobotę zmierzymy się z Pomorzaninem, który jest liderem, więc zaczynamy od teoretycznie najtrudniejszego przeciwnika. To na pewno nie będzie łatwy mecz, ale będziemy chcieli narzucić nasz styl gry, grać ofensywnie i utrzymywać się przy piłce. Wszystkich kibiców Bizona serdecznie zapraszam na mecz, liczymy na Wasze wsparcie!!!”- Trener Bizona Cerkwica Rafał Gutowski

Mecz Pomorzanin Przybiernów-Bizon Cerkwica, rozegrany zostanie w sobotę 19 października br. o godz. 14:00 w Przybiernowie.