Pierwszy mecz w sezonie, pierwszy oficjalny mecz po przebudowie murawy i pierwsze zwycięstwo. W meczu Pucharu Polski Bizon Cerkwica pokonał Znicz Wysoka Kamieńska 3:1. Dobre, szybkie i emocjonujące spotkanie usatysfakcjonowało kibiców. Bramki dla naszego zespołu strzelali Mariusz i Tomek Wlaźlakowie oraz Karol Karczewski.

DSC_0250

DSC_0150

Z dużym niepokojem oczekiwali kibice na pierwszy mecz Bizona Cerkwica w nowym sezonie. Ponieważ jednocześnie był to pierwszy mecz o punkty na nowej murawie wszyscy bardzo pragnęli by było to spotkanie zwycięskie. Licznie przybyli na mecz kibice mogli być zadowoleni. Trzymające w napięciu, szybkie mimo upału spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych piłkarzy. W pierwszych minutach spotkania to goście byli stroną aktywniejszą, częściej atakującą, próbowali strzałami z dystansu zaskoczyć naszego bramkarza. W jednej z akcji słupek uratował nasz zespół przed stratą bramki. W 28 minucie bramkę dla naszego zespołu zdobył Karol Karczewski. W parę minut po strzeleniu bramki odniósł on kontuzję i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Łukasz Basiukiewicz. W 36 minucie ostre starcie Adriana Płotały z bramkarzem zespołu przyjezdnych kończy się kontuzją tego drugiego i żółta kartką dla naszego piłkarza. Do końca pierwszej połowy Bizon miał jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia. Zabrakło jednak skuteczności i na przerwę nasi piłkarze schodzili z prowadzeniem 1:0. Początek drugiej połowy przypominał początek pierwszej. Drużyna Znicza wyszła z zamiarem zmiany niekorzystnego dla siebie wyniku. Przyniosło to efekt w 68 minucie i Znicz doprowadził do remisu. Wielu kibiców zaczęło zastanawiać się czy spotkanie zakończy się w regulaminowym czasie. Końcówka meczu należała jednak do Bizona. Najpierw Tomek Wlaźlak, a następnie Mariusz Wlaźlak strzelili bramki dla naszej drużyny i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:1. Przed końcem meczu Tomka Kuliberdę, który otrzymał wcześniej żółtą kartkę zmienił Rafał Latawiec.

Spotkanie obserwowała liczna grupa kibiców swoją obecnością dając najlepszą odpowiedź przeciwnikom przebudowy stadionu.