W drugim swoim meczu sezonu 2015/16 II ligi Oldbojów, a pierwszym na nowej murawie oldboje Bizona Cerkwica musieli uznać wyższość Lecha Czaplinek 2:7. Bramki dla naszego zespołu strzelili Marek Jędraszewski i Marek Kolanowski.

DSC_0670

W sobotę 29 sierpnia na stadionie w Cerkwicy Oldboje Bizona Cerkwica rozegrali mecz 2 kolejki II PLO  z Lechem Czaplinek. Zapowiadał się bardzo ciężki mecz m.in. dlatego, że zespół z Czaplinka znokautował w ostatnim spotkaniu Wybrzeże Rewalskie Rewal 6:0.
Już w 4 minucie spotkania padła pierwsza bramka dla drużyny gości, co świadczyło o ich dobrej dyspozycji i skuteczności. Oldboje Bizona  grali ambitnie  mimo braku podstawowych obrońców. W 14 minucie po faulu na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut karny, który idealnie wykorzystał Marek Jędraszewski doprowadzając tym samym do remisu. Dalsza gra była bardzo wyrównana. Niestety na skutek błędu naszego bramkarza goście zeszli na przerwę z jednobramkową przewagą. Po 5 minutach od gwizdka rozpoczynającego drugą część spotkania drużyna z Czaplinka zdobywa kolejnego gola, rozpoczynając tym samym swój festiwal strzelecki. Z czasem gdy nasi piłkarze powoli opadali z sił, młodsza i świetna kondycyjnie drużyna gości skutecznie wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję (61′ 66′ 80′ 84′). Zwycięstwo w tym meczu było już przesądzone, a straty nie do odrobienia. W 87 minucie dostaliśmy szansę na ostatnią honorową bramkę tego meczu poprzez rzut karny. Wyzwania podjął się nowy zawodnik w drużynie - Marek Kolanowski, skutecznie egzekwując karnego i zdobywając drugą bramkę dla Oldbojów Bizona. Mecz zakończył się wynikiem 2:7.