Już w poprzednim spotkaniu Bizon zasygnalizował, że dysponując większością swoich zawodników może być groźny i wygrać z niemal każdym w A-klasie. W minioną niedzielę udowodnił to w meczu z Jastrzębiem Łosośnica wygrywając 5:0.

DSC_0840

W 10 kolejce o mistrzostwo A klasy Bizon Cerkwica podejmował na własnym boisku drużynę Jastrzębia Łosośnica. Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn, które sąsiadowały ze sobą w tabeli mając taką samą ilość punktów. Od początku spotkania nasi piłkarze przejęli inicjatywę i już w 6 minucie nadarzyła się okazja do zdobycia bramki. Rzut wolny z odległości około 20 metrów od bramki wykonał Mariusz Wlaźlak i nie wiele brakowało do otwarcia wyniku, jednak piłka trafiła w słupek. Dobra gra nie przynosiła zamierzonego efektu, a wszystkie ataki gospodarzy kończyły się na 16 metrze od bramki przeciwnika. W 14 minucie ponownie Mariusz Wlaźlak egzekwował rzut wolny jednak i tym razem nie znalazł drogi do bramki, bo piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Goście skutecznie odpierali ataki Bizona blokując strzały naszych piłkarzy. Dopiero w 45 min po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne, w ogromnym zamieszaniu, Norbert Michalski umieścił piłkę w siatce.

DSC_0931
Druga połowa to w dalszym ciągu konsekwentna gra i przewaga naszej drużyny, toteż kibice coraz bardziej niecierpliwie wyczekiwali kolejnych bramek. Jednak goście z Łosośnicy skutecznie bronili się przez pierwsze 15 minut  drugiej części spotkania. W 62 minucie Bizon zdobył drugą bramkę po precyzyjnym dośrodkowaniu Mariusza Wlaźlaka piłkę w siatce umieścił Łukasz Basiukiewicz. W 70 minucie Bizon podwyższył prowadzenie do 3:0. Po dwójkowej akcji braci Wlaźlaków bramkę zdobywa starszy z nich Mariusz. Przy takim dość wysokim prowadzeniu naszej drużyny trener Kamil Pasek dał szansę gry naszym młodym zawodnikom z drużyny juniorów. W 76 minucie za Grzegorza Kępińskiego na boisku pojawił się Karol Emski, w 79 minucie za strzelca pierwszej bramki Norberta Michalskiego na boisko wszedł Cezary Ścisłowski, a w 85 minucie za Pawła Hercyka szansę gry otrzymał Łukasz Kaczyński. W 86 minucie na indywidualną akcje zdecydował się Tomasz Wlaźlak. Po wymanewrowaniu kilku obrońców i bramkarza do pustej bramki piłkę skierował nadbiegający Łukasz Basiukiewicz. Minutę później pada kolejna bramka tym razem Robert Szulc będący w dobrej sytuacji oddał piłkę do jeszcze lepiej ustawionego Tomasza Wlaźlaka i ten ustalił wynik meczu na 5:0. Po tym spotkaniu zespół Bizona awansował w tabeli o jedną pozycję i zajmuje obecnie 11 lokatę. W najbliższy weekend czeka piłkarzy przerwa. Kolejny mecz rozegrają w przyszłą sobotę w Gostyniu z Bałtykiem.

DSC_0843

DSC_0915
Bizon Cerkwica – Jastrząb Łosośnica 5:0

Bramki dla Bizona: Norbert Michalski 45, Łukasz Basiukiewicz 62 i 86, Mariusz Wlaźlak 70, Tomasz Wlaźak 87.

Skład Bizona: Patryk Hasik – Adrian Płotała, Grzegorz Kępiński (Karol Emski 76), Paweł Hercyk (Łukasz Kaczyński 85) – Tomasz Kaczyński, Adrian Fido, Łukasz Basiukiewicz, Robert Szulc, Mariusz Wlaźlak, Norbert Michalski(Cezary Ścisłowski 79), Tomasz Wlaźlak.