Radosna atmosfera przeplatała się ze wzruszeniem podczas uroczystego zakończenia roku przedszkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach. Najstarsza grupa „Pszczółki” pożegnała przedszkole, prezentując program artystyczny i odbierając dyplomy, które symbolicznie otworzyły przed dziećmi drogę do szkolnej edukacji.
24 czerwca w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy „Pszczółki”, które pożegnały przedszkole, by już we wrześniu rozpocząć naukę w pierwszej klasie. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie życzenia przyszłym pierwszoklasistom złożyła Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Monika Kocik. Po części oficjalnej „Pszczółki” zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, przedstawiając program pełen radosnych piosenek, tańców oraz wierszy. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem występowali przed zgromadzonymi rodzicami, nauczycielami, kolegami i zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski, Przewodniczący Rady Gminy Karnice Stanisław Wolski, Przewodniczący Komisji ds. Oświaty Jerzy Kosiorowski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Majkoś oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Biegajło. W przedstawieniu wzięły udział także młodsze przedszkolaki z grup „Motylki” i „Biedronki”, które w serdeczny sposób pożegnały swoich starszych kolegów. Wręczając starszakom pamiątkowe upominki, życzyły im jednocześnie wielu sukcesów na nowym etapie edukacji. Najważniejszym momentem uroczystości było jednak wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola. Dzieci z dumą odbierały swoje dyplomy, symbolizujące zakończenie ważnego etapu w ich życiu i początek nowej szkolnej przygody. Podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku przedszkolnego nie zabrakło także wyróżnień dla rodziców. Wychowawczyni grupy, Karolina Sabat, wyraziła wdzięczność za zaangażowanie, współpracę oraz pomoc okazywaną przez cały rok szkolny, podkreślając jednocześnie ważną rolę rodzica w życiu przedszkola. Dzieci natomiast pożegnały swoją panią upominkiem i serdecznymi uściskami, dziękując za troskę, cierpliwość oraz wspólnie spędzone chwile w przedszkolu.
Był to dzień pełen radości, wzruszeń i pięknych chwil. Wszystkim przedszkolakom życzymy udanych i beztroskich wakacji.
karnickie.info
































