Radosna atmosfera przeplatała się ze wzruszeniem podczas uroczystego zakończenia roku przedszkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach. Najstarsza grupa „Pszczółki” pożegnała przedszkole, prezentując program artystyczny i odbierając dyplomy, które symbolicznie otworzyły przed dziećmi drogę do szkolnej edukacji.

24 czerwca w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy „Pszczółki”, które pożegnały przedszkole, by już we wrześniu rozpocząć naukę w pierwszej klasie. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie życzenia przyszłym pierwszoklasistom złożyła Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Monika Kocik. Po części oficjalnej „Pszczółki” zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, przedstawiając program pełen radosnych piosenek, tańców oraz wierszy. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem występowali przed zgromadzonymi rodzicami, nauczycielami, kolegami i zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski, Przewodniczący Rady Gminy Karnice Stanisław Wolski, Przewodniczący Komisji ds. Oświaty Jerzy Kosiorowski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Majkoś oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Biegajło. W przedstawieniu wzięły udział także młodsze przedszkolaki z grup „Motylki” i „Biedronki”, które w serdeczny sposób pożegnały swoich starszych kolegów. Wręczając starszakom pamiątkowe upominki, życzyły im jednocześnie wielu sukcesów na nowym etapie edukacji. Najważniejszym momentem uroczystości było jednak wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola. Dzieci z dumą odbierały swoje dyplomy, symbolizujące zakończenie ważnego etapu w ich życiu i początek nowej szkolnej przygody. Podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku przedszkolnego nie zabrakło także wyróżnień dla rodziców. Wychowawczyni grupy, Karolina Sabat, wyraziła wdzięczność za zaangażowanie, współpracę oraz pomoc okazywaną przez cały rok szkolny, podkreślając jednocześnie ważną rolę rodzica w życiu przedszkola. Dzieci natomiast pożegnały swoją panią upominkiem i serdecznymi uściskami, dziękując za troskę, cierpliwość oraz wspólnie spędzone chwile w przedszkolu.

Był to dzień pełen radości, wzruszeń i pięknych chwil. Wszystkim przedszkolakom  życzymy udanych i beztroskich wakacji.

DSC_3805 DSC_3811 DSC_3824 DSC_3835 DSC_3842 DSC_3856 DSC_3907 DSC_3947 DSC_3958 DSC_3962 DSC_3991 DSC_4005 DSC_4024 DSC_4030 DSC_4038 DSC_4057 DSC_4065 DSC_4072 DSC_4104 Bez_tytułu_7 Bez_tytułu_6 Bez_tytułu_5 Bez_tytułu_4 Bez_tytułu_1 Bez_tytułu_2 Bez_tytułu_3 DSC_4400 DSC_4484 DSC_4510 DSC_4545 DSC_4498

karnickie.info