W miniony czwartek  ósmoklasiści z karnickiej szkoły po raz ostatni  zagościli w szkolnych murach jako uczniowie. Zakończenie tego etapu edukacji wywołało w młodzieży wiele emocji i wzruszeń. W roku szkolnym 2025/2026 najlepszymi absolwentkami zostały:  Zofia Strojek i Natasza Erwińska.

25 czerwca br.  uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Karnicach po raz ostatni przekroczyli próg swojej szkoły jako jej uczniowie. Uroczyste zakończenie edukacji na poziomie szkoły podstawowej było wyjątkowym i pełnym wzruszeń wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci absolwentów, ich rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zgromadzonych gości. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się zgodnie z piękną tradycją od dostojnego poloneza, który podkreślił podniosły charakter wydarzenia.  Podczas uroczystości nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań oraz wspomnień. Uczniowie, poprzez występ artystyczny, piosenki i recytację wierszy, wyrazili wdzięczność wszystkim osobom, które przez osiem lat wspierały ich na edukacyjnej drodze.

Rok szkolny 2025/2026 był dla ósmoklasistów czasem intensywnej pracy, której efekty znalazły odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach nauczania. Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Karnice oraz statuetek Najlepszych Absolwentek Roku Szkolnego 2025/2026 .To prestiżowe wyróżnienie z rąk Wójta Lecha Puzdrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Karnice Stanisława Wolskiego odebrały Zofia Strojek i Natasza Erwińska, które osiągnęły najwyższą średnią ocen wynoszącą 5,71. Absolwentami, którzy otrzymali Stypendia Wójta Gminy Karnice byli także: Ksawery Gaj ze średnią 5,47 oraz Gabriela Stawicka ze średnią 5,41. Po uhonorowaniu najlepszych uczniów wszyscy absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody oraz pamiątkowe upominki. Była to chwila szczególna – pełna radości z osiągniętych sukcesów, ale także refleksji i świadomości, że kończy się ważny rozdział ich życia. Dla wielu uczniów moment wręczenia świadectw stał się symbolicznym krokiem w stronę dorosłości i nowych wyzwań, które czekają na nich w szkołach ponadpodstawowych. Słowa uznania skierowano również do rodziców. Dyrektor szkoły Monika Kocik oraz wychowawczyni klasy Jolanta Westphal wręczyły im podziękowania za wieloletnie wsparcie dzieci, zaangażowanie w życie szkoły oraz owocną współpracę na rzecz szkolnej społeczności. Muzyczną niespodziankę dla wszystkich przygotowała także Oliwia Kelner, która grą na perkusji uświetniła ten wyjątkowy dzień. Na zakończenie uroczystości absolwenci tradycyjnie podrzucili w górę birety, symbolicznie żegnając szkołę podstawową.

Absolwentom Szkoły Podstawowej w Karnicach życzymy wielu sukcesów, mądrych wyborów, realizacji najskrytszych marzeń oraz szczęścia na wszystkich drogach życia.

DSC_4566 DSC_4728 DSC_4752 DSC_4848 DSC_4975 DSC_4886 DSC_4878 DSC_4945 DSC_5096 DSC_5103DSC_5138 DSC_5161 DSC_5181 DSC_5197 DSC_5215 DSC_5239 DSC_5264 DSC_5282 DSC_5305 DSC_5317 DSC_5336 DSC_5348 DSC_5363 DSC_5384 DSC_5443 DSC_5471 DSC_5520 DSC_5668 DSC_5803 DSC_5838 DSC_5863 DSC_5979

karnickie.info