Wygraną 4:1 ze Zniczem Wysoka Kamieńska zainaugurował zespół Bizona Cerkwica rundę wiosenną rozgrywek A-klasy. Mimo, że w grze naszego zespołu wiele jeszcze trzeba poprawić to najważniejsze jest wysokie zwycięstwo i trzy punkty. Wszystko to w trudnych warunkach, bo mimo, słonecznej pogody mecz rozgrywano w niskiej temperaturze, przy zimnym wietrze, co miało zapewne wpływ na obraz gry.

BizonPobierowo2

Na sztucznym boisku w Pobierowie rozpoczął rozgrywki w rundzie wiosennej zespół Bizona Cerkwica. Wynik otworzył strzelając na 1:0 dla Bizona Szymon Chudziutko. Na 2:0 podwyższył w 22 minucie z zimną krwią wykańczają sytuację sam na sam z bramkarzem rozgrywający pierwszy ligowy mecz w Bizonie Marcin Jaroszewicz. Niestety po czterech minutach piłkarzom Znicza udało się zdobyć kontaktową bramkę. Po jej strzeleniu na boisku przeważał Znicz, ale na szczęście dla Bizona nie przełożyło się to na bramkę wyrównującą. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Bizona. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu przeważał Znicz. Solidna gra naszej defensywy nie pozwalała jednak piłkarzom z Wysokiej Kamieńskiej na dojście do klarownych sytuacji strzeleckich. Czerwone kartki dla piłkarzy Znicza w 60, a następnie 80 wpłynęły na obraz gry. Bizon uzyskał zdecydowaną przewagę, co udokumentował dwoma bramkami. W 78 minucie na 3:1 strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej Bartosz Śmigielski. Wynik meczu ustalił w 89 minucie strzelając swoją drugą bramkę, najlepszy dziś na boisku, Marcin Jaroszewicz. Warto podkreślić, że jednym z elementów gry Bizona wymagającym poprawy jest skuteczność. Gdyby była ona nieco lepsza zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki było jeszcze kilka. Bizona czeka teraz długa, bo trzy tygodniowa, przerwa w rozgrywkach. Można w niej dopracować szwankujące elementy gry.

BizonPobierowo3

Bizon Cerkwica – Znicz Wysoka Kamieńska 4:1

Bramki dla Bizona: Szymon Chodziutko 10, Marcin Jaroszewicz 22 i 89, Bartosz Śmigielski 78.

Skład Bizona: Szymon Kamiński – Krzysztof Lisowski (Bartosz Śmigielski), Waldemar Łuczejko, Marcin Stawicki, Adrian Płotała – Łukasz Basiukiewicz (Krzysztof Jankowski), Szymon Chudziutko, Mariusz Wlaźlak, Jerzy Kryza – Marcin Jaroszewicz, Karol Karczewski.