W styczniu pożar zniszczył dorobek rodzinnej firmy z Konarzewa. Przyjaciele i rodzina poszkodowanych postanowili działać. Zorganizowali bal charytatywny połączony z licytacjami na rzecz pogorzelców. W zbiórkę włączyła się także Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Konarzewie.

IMG_0941

Ponad 100 osób uczestniczyło w  balu charytatywnym zorganizowanym na rzecz poszkodowanej przez pożar firmy rodzinnej z Konarzewa. Bal został zorganizowany przez rodzinę i  przyjaciół poszkodowanych. Podczas wieczoru licytowano wiele atrakcyjnych przedmiotów m.in. własnoręcznie wykonane drzewka kawowe, vouchery czy koszulki z klubu Holidays Orchowo. Najbardziej zaskakującym przedmiotem licytacji było drewno kominkowe z dowozem, które zostało sprzedane za 860 zł. Dużym powodzeniem cieszył się również obraz świętego Jana Pawła II, który został wylicytowany za 450 zł. Do akcji przyłączył się również ksiądz proboszcz Marcin Smoliga i parafianie z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Konarzewie. Ksiądz proboszcz przekazał zebrane wcześniej w kościele pieniądze.

Bal ten nie miał by swojej magicznej mocy, gdyby nie wspaniali darczyńcy, którzy przyczynili się do jego organizacji: Janina i Krzysztof Majchrzak, Marta i Antoni Grabalscy, Mirosław Kupryjaniuk, Marcin Kaliszan, Justyna i Bartek Piaścik, Jolanta i Lech Puzdrowscy, Monika Mruk, Ewelina Zelwak, Tomasz Tomaszewicz, Beata i Andrzej Mruk, Agnieszka Wierucka, Ewa i Przemysław Kucharscy, Katarzyna Składanowska, Mateusz Majkut, Janusz Ławruszko, Łukasz Głowacki, Sławka Krasińska, Jolanta i Henryk Mruk oraz Bank Spółdzielczy w Gryficach i Zarząd Powiatu Gryfickiego. Organizatorzy składają szczególne podziękowania dla Andrzeja Przeździęka za znakomite poprowadzenie wszystkich licytacji. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił zespół KEX Katarzyna i Sebastian Kosteccy .

Cały dochód zebrany na balu zostanie przekazany na odbudowę warsztatu pracy.

IMG_0685

IMG_0275

IMG_0861IMG_0405IMG_0479IMG_0730IMG_0498IMG_0821IMG_0778IMG_0680IMG_0922

karnickie.info