W pierwszym meczu rundy wiosennej oldboje Bizona Cerkwica pokonali Pamet Świdwin. Nasz zespół przegrywał już 0:2, by ostatecznie wygrać to spotkanie 3:2. Bramki dla Bizona zdobyli Rafał Latawiec (dwie) i Marek Jędraszewski.

DSC_4336

W sobotę na stadionie w Cerkwicy Oldboje Bizona Cerkwica w pierwszym meczu rundy rewanżowej II Ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów podejmowali drużynę Pametu Świdwin. Początek pierwszej części spotkania to wymiana ciosów po obu stronach. Wiele niewykorzystanych sytuacji strzeleckich Bizona zemściło się utratą bramki w 28 minucie.  Mimo wielu prób podejmowanych przez oba zespoły wynik do przerwy nie uległ zmianie (0:1). Po rozpoczęciu drugiej części spotkania przed szansą na wyrównanie miał Tomasz Malczewski. Mocno uderzona piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Poziom, jak i gra obu zespołów były wyrównane. W 60 minucie to jednak Pamet podwyższył swoje prowadzenie, posyłając piłkę tuż nad bramkarzem Bizona. Mogłoby się wydawać, że wynik tego meczu jest już przesądzony, a dwubramkowa przewaga dobrej kondycyjnie drużyny ze Świdwina nie do odrobienia. Bizon jednak nie zwolnił tępa, a stracone bramki bardziej zmotywowały zawodników do walki. W Bizonie nastąpiła również zmiana bramkarza. Na tej pozycji Waldemara Łuczejko zastąpił Krzysztof Antoniak. Dobra boiskowa współpraca zawodników Bizona  pozwoliła w 70 minucie zdobyć bramkę kontaktową, którą strzelił Marek Jędraszewski. W 75 minucie po precyzyjnym podaniu Waldemara Łuczejko, Rafał Latawiec doprowadził do wyrównania. Losy tego spotkania rozstrzygnął kolejny celny strzał Rafała Latawca w 80 minucie.

Bizon Cerkwica – Pamet Świdwin 3:2 (0:1)

Bramki dla Bizona: Marek Jędraszewski 70, Rafał Latawiec 75, 80)