12 kwietnia jest chyba najsłodszym dniem w roku,  ponieważ to kalendarzowy dzień czekolady, przysmaku uwielbianego przez wszystkich, tych dużych i małych. My już dziś próbowaliśmy, a Wy ?

czekolada

Czekolada – najbardziej uwielbiany przysmak na całym świecie od ponad 200 lat. W coraz bardziej wymyślnych i zaskakujących formach oraz aranżacjach. Występuje zarówno jako dodatek do deseru lub też po prostu zwykła tabliczka. Zastosowanie znajduje nie tylko do ciastek, batonów lub lodów, ale również znajdziemy ją w piwie czy mydle, jest także stosowana do masażu.

Do Europy  ziarna kakaowca przywiózł w XV wieku Krzysztof Kolumb z jednej z wypraw. Dopiero po kilkuset latach w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Oprócz tego, że jest uwielbiana przez wszystkie pokolenia, spożywanie jej w umiarkowanych ilościach może mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Z badań wynika, że substancje zawarte w czekoladzie mają pozytywny wpływ na układ krążenia i pracę mózgu. W takim dniu jak dziś możemy odrzucić wszystkie wyrzeczenia związane ze słodkościami i pofolgować sobie z naszymi ulubionymi czekoladowymi przysmakami.

karnickie.info