Bizona Cerkwica prowadził w meczu z Sowianką Sowno po bramce strzelonej przez Pawła Samulskiego. Niestety w końcówce spotkania zabrakło szczęścia, koncentracji, a chyba trochę także kondycji. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Sowianki 1:2. Ten wynik sprawia, że rywale z Jastrzębia i Znicza zrównali się punktami z Bizonem. Przed naszą drużyna teraz dwutygodniowa przerwa. Później sześć spotkań, które rozstrzygną o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w A-klasie. 

DSC_2956

W minioną niedzielę, 28 kwietnia, seniorzy Bizona Cerkwica rozegrali na własnym boisku mecz 19 kolejki B klasy gr.1 z Sowianką Sowno. Od dłuższego czasu spotkania z drużyną z Sowna i jednobramkowe przegrane pozostawiały ogromny niedosyt. Jak się okazało ta zła passa nadal trwa. Niedzielny mecz rozpoczął się bardzo intensywnie. Oba zespoły od początku starały się narzucić swój styl gry. Z minuty na minutę, mimo szybkiego tempa, żadna z drużyn nie dominowała. Gra była wyrównana. Po obu stronach zawodziła skuteczność strzelecka i mimo dogodnych sytuacji nie udawało się zdobyć bramki. Po przerwie Sowianka rozpoczęła bardziej ofensywnie. Atakując goście zapomnieli jednak o obronie własnej bramki. Sytuację doskonale wykorzystał Paweł Samulski, który pokonując bramkarza drużyny przeciwnej w 56 minucie otworzył wynik meczu. Założenie Bizona na to spotkanie było konkretne – wygrać. Niestety z czasem nasza drużyna słabła, a niewykorzystane sytuacje zemściły się. W 81 minucie goście doprowadzili do wyrównania, a w 85 minucie, po błędzie bramkarza Bizona, Sowianka zdobyła kolejną bramkę. Mimo doliczonego czasu gry Bizonowi nie udało się odrobić strat. Kolejny raz Bizon Cerkwica uległ Sowiance Sowno 1:2. Był to bardzo widowiskowy mecz, który dostarczył kibicom wielu emocji. „Uważam że drużyna prezentowała się dobrze, niestety było widać braki kondycyjne w końcówce meczu, co skutkowało utratą 2 bramek. Uważam że drużyna ma potencjał, tylko brakuje systematycznych treningów wszystkich zawodników. Oglądałem trening w czwartek i uważam że Mariusz wykonuje dobrą pracę na treningu, niestety frekwencja nie była zbyt duża. Gdyby większość zawodników trenowała systematycznie, to Bizon mógłby walczyć o czołowe lokaty” – mówi dla Karnickie.info Rafał Gutowski, który z zaciekawieniem obserwował całe spotkanie.

Bizon Cerkwica – Sowianka Sowno 1:2 (0:0)

DSC_2768DSC_2818DSC_2834DSC_2856DSC_2879DSC_3145DSC_3172

karnickie.info