Dziś 4 maja – Dzień Strażaka i ich patrona Świętego Foriana. Wczoraj w Kościele pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach została odprawiona msza święta w intencji strażaków. Do życzeń i podziękowań dla strażaków dołącza redakcja Karnickie.info.

4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień Strażaka w Polsce obchodzony jest w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana – patrona strażaków. W przeddzień tego wyjątkowego święta, w Kościele pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach odprawiona została przez ks proboszcza Ryszarda Wiencisa uroczysta msza święta w intencji strażaków. Udziałem w niej wzięli strażacy reprezentujący wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Karnice. W mszy uczestniczyli też przedstawiciele samorządu z Wójtem Gminy Karnice Lechem Puzdrowskim. Święto Strażaków to doskonała okazja, by złożyć wszystkim druhom najserdeczniejsze życzenia oraz przekazać wyrazy szacunku i uznania za pełnioną służbę.

Drodzy Strażacy, to dzięki Wam mieszkańcy naszych małych miejscowości mogą czuć się bezpiecznie. Życzymy Wam wiele satysfakcji z pełnionej służby, niegasnącej pasji oraz szczęśliwych powrotów z każdego wyjazdu – redakcja Karnickie.info.

karnickie.info