W niedzielę w Kościele parafialnym pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do Sakramentu Eucharystii po raz pierwszy przystąpiło 10 uczniów klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej w Karnicach i 1 uczeń szkoły w Niechorzu.

W ubiegłą niedzielę w Kościele pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament Eucharystii jest najważniejszym z sakramentów dla każdego chrześcijanina. By go przyjąć, trzeba się do niego jednak należycie przygotować. Do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w Karnicach przystąpiło dziesięcioro uczniów klasy II i III Szkoły Podstawowej w Karnicach: Julia Koźlik, Laura Szwak, Kinga Hałuszczak, Oliwier Chorążyczewski, Tomasz Maliński, Michał Nowak, Milena Gardecka, Agnieszka Dominikowska, Maciej Kościański i Emil Kępa oraz Jan Leper ze Szkoły Podstawowej w Niechorzu. Dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej i mogły cieszyć się z przyjęcia Chrystusa w postaci białej hostii. W tej podniosłej i ważnej chwili towarzyszyli im rodzice, krewni oraz przyjaciele. Od wczoraj przez cały tydzień w Karnicach będzie trwał tzw. „biały tydzień”. Jest to kontynuacja i przedłużenie świętowania Dnia Pierwszej Komunii. Codzienna modlitwa i Komunia Święta mają lepiej przygotować dzieci do świadomego i czynnego uczestnictwa w niedzielnych mszach.

W innych parafiach naszej gminy dzieci poprzez zajęcia katechetyczne oraz dodatkowe spotkania w Kościele przygotowują się do tego ważnego wydarzenia. W Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy oraz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Konarzewie  uroczystości Pierwszej Komunii Świętej odbędą się 26 maja.

karnickie.info