Reprezentacja dziewcząt z karnickiej szkoły z powodzeniem brała udział w rywalizacji młodzieży szkolnej w piłce ręcznej. Po sukcesach w turniejach powiatowym i regionalnym nasze zawodniczki grały w finałach wojewódzkich w Mielnie.

reczna6

15 maja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003 – 2005) w hali sportowej szkoły w Mielnie odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Regionu „A” i „B” w Piłce Ręcznej Dziewcząt.  Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach mimo ambitnej i zaciętej walki zajęła IV miejsce. Niestety nie dało im to awansu do Finału Mistrzostw Wojewódzkich. W pierwszym meczu dziewczęta z Karnic musiały zmierzyć się z mistrzem regionu „A”-  Gimnazjum nr 4 z Koszalina. Zważywszy, że drużyna z Koszalina w całości złożona była z zawodniczek grających w lidze nasza drużyna nie miała dużych szans w tym starciu. Skończyło się ono niestety wynikiem 3:23. W drugim meczu, którego stawką było trzecie miejsce, przeciwniczkami naszych dziewcząt były zawodniczki gospodarza mistrzostw – Szkoły Podstawowej z Mielna. Pierwsza połowa meczu przebiegała pomyślnie dla zespołu z Karnic. Dziewczęta szybko zdobyły bramki i przeważały na boisku. Niestety druga połowa należała do gospodarzy. Nasze zawodniczki popełniły sporo błędów w obronie, nie wykorzystały także dogodnych sytuacji w ataku. W konsekwencji przegrała mecz 11:17.

Skład drużyny z Karnic: Zuzanna Brej, Wiktoria Kelner, Weronika Kupczyk, Oliwia Lisek, Marcelina Stefańska, Dominika Zaton, Julia Zaton, Oliwia Chrobak, Martyna Wojciechowska, Klaudia Telejko, Marcelina Janek i Aleksandra Grymaszewska.

Uczestnictwo w finale mistrzostw województwa dla zawodniczek karnickiej szkoły jest wielkim sukcesem. Gratulujemy i dziękujemy całej drużynie oraz Panu Bogdanowi Bąkowi  za trud i wysiłek w przygotowanie się do gry na takim poziomie oraz za godną reprezentację Gminy i szkoły.