Wczoraj podczas burzy przechodzącej nad naszą gminą doszło do groźnego zdarzenia. W Trzeszynie piorun uderzył w znajdujące się w pobliżu zabudowań drzewo. W pobliskim domu spaleniu uległ sprzęt AGD i RTV. We wsi przez kilka godzin nie było prądu.

DSC_4462

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj 6 czerwca w godzinach wieczornych. Podczas trwającej burzy w Trzeszynie piorun uderzył w drzewo znajdujące się w pobliżu zabudowań mieszkalnych. Uderzenie było tak silne, że pień wysokiego świerku przecięty został na pół, a odłamki drzewa oraz połamane gałęzie rozrzucone zostały w promieniu kilkunastu metrów. Po tym niebezpiecznym zdarzeniu duża część domostw we wsi na kilka godzin została pozbawiona energii elektrycznej. Straty po burzy są jednak bardziej poważne. W pobliskim domu spaleniu uległ sprzęt AGD i RTV, czyli lodówka, zmywarka i telewizor, ale również dekoder telewizji satelitarnej i modem internetowy. „Uderzenie było tak ogromne, że ze ścian w łazience odpadły kafelki, a w jednym z okien pękła szyba. Gdy piorun uderzył byłam wraz z rodziną pod przydomową wiatą. Iskry leciały w naszą stronę i całe szczęście, że nikomu nic się nie stało. Sprzęt można wymienić, życia i zdrowia już nie” – mówi dla Karnickie.info mieszkanka Trzeszyna. Poburzowy widok przeraża. Duże ostre odłamki drzewa niczym igły powbijane są w ziemię dookoła miejsca zdarzenia. W ostatnim czasie to już drugi przypadek uderzenia pioruna w naszej gminie. Apelujemy więc o ostrożność. Nie lekceważmy nawet najmniejszych wyładowań atmosferycznych, bo natura bywa nieobliczalna.

DSC_4489DSC_4493DSC_4495

karnickie.info