W niedzielę 16 czerwca Bizon Cerkwica rozegrał ostatni mecz sezonu 2018/2019 z Radowią Radowo Małe. W związku z reorganizacją lig piłkarskich stawką tego meczu było utrzymanie Bizona w lidze.

DSC_7124

Od początku meczu Radowianie narzucili szybkie tempo gry. Początkowo Bizon dotrzymywał kroku rywalowi i oba zespoły walczyły jak równy z równym. Z upływem czasu gry uwidaczniała się jednak przewaga Radowii. Mimo dużych ambicji i starań piłkarze Bizona nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę przeciwników. W 30 minucie meczu prowadzenie objęła Radowia. Cerkwicka drużyna próbowała doprowadzić do wyrównania. Okazję do tego stwarzały stałe fragmenty gry, które jednak nie kończyły się celnymi strzałami. W 39 minucie goście strzeli drugą bramkę i do przerwy prowadzili 2:0.

W drugiej odsłonie meczu  Radowia była stroną przeważającą w jeszcze większym stopniu niż w pierwszej. Cerkwicka drużyna dochodziła do dobrych okazji strzeleckich, lecz nie potrafiła ich wykorzystać. Brak pomysłu na grę Bizona widać było z biegiem upływających minut. Popełniane błędy w grze defensywnej skrzętnie wykorzystywała natomiast Radowia. W 71 minucie bramką na 0:3 goście podcięli skrzydła Bizonowi. Widoczny brak wykończenia akcji przez zespół z Cerkwicy nie pozwolił nawet na honorowe celne trafienie. W końcówce spotkania goście wyprowadzili kilka szybkich ataków i dwukrotnie trafili do bramki Patryka Hasika w 82 i 88 minucie. Mecz Bizon Cerkwica – Radowia Radowo Małe zakończył się wynikiem 0:5.

Można było się spodziewać, że mecz z drużyną zajmująca wysokie miejsce w tabeli nie będzie należał do najłatwiejszych, jednak nikt nie spodziewał się tak wysokiej porażki. Niestety przegrany mecz z Radowią oznacza dla naszej drużyny spadek do niższej klasy rozgrywkowej i rozpoczęcie nowego sezonu w B-klasie. Biorąc pod uwagę to, że drużyna Jastrząb Łosośnica przegrała w Gostyniu awans do klasy A zależał tylko od dobrego występu Bizona, który jednak swojej okazji nie wykorzystał.

Bizon Cerkwica – Radowia Radowo Małe 0:5 (0:2)

Skład drużyny Bizon Cerkwica: Patryk Hasik, Maciej Worwa (66’ Rafał Procek), Adrian Płotała, Karol Karczewski, Mariusz Wlaźlak, Łukasz Sułek, Szymon Chodziutko, Sebastian Deik (80’ Damian Marcinkowski), Paweł Rębisz, Piotr Górski (46’ Konrad Gałysa), Marcin Stawicki.

Zawodnicy rezerwowi: Grzegorz Hasik.

Mecz sędziowali: Joanna Pondo, Julia Ordon, Patryk Nowicki.

DSC_6988DSC_7299DSC_7244DSC_7333DSC_7468DSC_6908

karnickie.info