W środę rozegrany został w Cerkwicy mecz II rundy Pucharu Polski ZZPN. Bizon Cerkwica uległ grającemu w wyższej klasie rozgrywkowej (okręgowej) Prawobrzeżu Świnoujście 3:6. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Karol Karczewski, Paweł Samulski i Mariusz Wlaźlak.

DSC_7816

W drugiej rundzie Pucharu Polski z rozgrywkami pucharowymi pożegnał się Bizon Cerkwica. Podopieczni trenera Mariusza Wlaźlaka 4 września podejmowali na własnym boisku drużynę Prawobrzeża Świnoujście. Nie da się ukryć, że rywal na co dzień grający w okręgowej klasie rozgrywkowej był bardzo wymagający. Od początku spotkania oba zespoły utrzymywały szybkie tempo gry. W 4 minucie błąd naszego bramkarza wykorzystał napastnik Prawobrzeża, który dał prowadzenie gościom. W 19 minucie kolejny strzał Prawobrzeżan na długi róg podwyższył wynik na 0:2. Jednak Bizon nie poddawał się. Drugi stracony gol był doskonałą motywacją do większego skupienia i rozważniejszego rozgrywania piłki. W 24 minucie fenomenalnym mocnym strzałem pod poprzeczkę Karol Karczewski zdobył bramkę kontaktową. W drugiej połowie spotkania w 58 i 60 minucie dwa kolejne celne trafienia należały do drużyny gości. W 78 minucie natomiast piłka uderzona przez Pawła Samulskiego odbiła się od rąk bramkarza drużyny ze Świnoujścia i trafiła wprost pod nogi Mariusza Wlaźlaka, który zmniejszył stratę Bizona na 2:4. W kolejnych minutach dokładne zgrania piłki zaowocowały kolejnymi bramkami dla Prawobrzeża. Bizon miał także doskonałe sytuacje strzeleckie, lecz brak celności nie pozwalał odrabiać strat. Wreszcie w doliczonym czasie gry Paweł Samulski zaliczył celne trafienie dla Bizona, po którym sędzia główny zakończył spotkanie.

II runda Pucharu Polski ZZPN: Bizon Cerkwica – Prawobrzeże Świnoujście 3:6 (1:2)

Skład Bizona: Szymon Kamiński, Paweł Samulski, Maciej Worwa (Konrad Gałysa), Mateusz Burak, Adrian Płotała, Karol Karczewski (Piotr Górski), Łukasz Basiukiewicz (Mariusz Wlaźlak), Łukasz Bińkowski (Łukasz Sułek), Marcin Stawicki, Paweł Rębisz, Piotr Krzykowski.

Zawodnik rezerwowy: Robert Staliś.

Bramki dla Bizona: Karol Karczewski, Paweł Samulski i Mariusz Wlaźlak.

Żółta kartka: Łukasz Basiukiewicz.

Skład sędziowski: Daniel Biedrzycki (sędzia główny), Mariusz Michalski (asystent 1), Klaudia Kołodziejczyk (asystent 2).