„Działam w sieciach społecznościowych” i „Tworzę własną stronę internetową (blog)” to dwa pierwsze szkolenia w ramach projektu podniesienia kompetencji cyfrowych mieszkańców naszej gminy. Wciąż jeszcze można wziąć udział w jednym z siedmiu modułów szkoleniowych.

DSC_2486

W miniony weekend w Gminie Karnice odbyły się pierwsze szkolenia w ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej programu „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Uczestnicy wzięli udział w dwóch modułach szkoleń: „Działam w sieciach społecznościowych” oraz „Tworzę własną stronę internetową (blog)”. Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy nabyli cenną wiedzę, która pomoże im w codziennym korzystaniu z internetu. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców. Organizator czyli Gmina Karnice podczas darmowego szkolenia zapewnił uczestnikom sprzęt niezbędny do nauki, materiały szkoleniowe, pendrive oraz catering. Każdy biorący udział w szkoleniu po otrzymaniu certyfikatu staje się w pełni świadomym i kompetentnym użytkownikiem internetu oraz e-usług.

Osobom zainteresowanym przypominamy, że ciągle trwa nabór uczestników do projektu. Każdy mieszkaniec gminy zainteresowany szkoleniem, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest wraz z opisem szkolenia w Urzędzie Gminy Karnice oraz na stronie www.karnice.pl i dostarczenia go do sekretariatu Urzędu Gminy. W formularzu należy zaznaczyć temat szkolenia:

-Rodzic w Internecie

-Mój biznes w sieci

-Moje finanse i transakcje w sieci

-Działanie w sieciach społecznościowych

-Tworzenie własnej strony internetowej (blog)

-Rolnik w sieci

-Kultura w sieci.

W szkoleniach mogą uczestniczyć dorośli od 25 roku życia, w tym osoby niepełnosprawne. Jedna osoba może brać udział tylko w jednym szkoleniu organizowanym na terenie województwa. Najbliższe szkolenia odbędą się już w najbliższą sobotę i niedzielę. Serdecznie zapraszamy do udziału.

karnickie.info