Smutna wiadomość dla środowiska piłkarskiego. 1 stycznia w wieku 42 lat na atak serca zmarł Tomasz Błotny. Były piłkarz i trener Floty Świnoujście. Pracował też z zespołami Prawobrzeża Świnoujście, Wichra Brojce i Pomorzanina Nowogard. Miał wielu przyjaciół w Bizonie Cerkwica. 

Tomasz Błotny to był ważną i lubianą osobą w zachodniopomorskiej piłce nożnej. Związany był głównie z drużyną Floty Świnoujście, najpierw jako piłkarz, a później trener. Po odejściu z Floty trenował zespoły Prawobrzeża Świnoujście, Wichra Brojce i Pomorzanina Nowogard. Tomasz Błotny był znany i ceniony również w środowisku piłkarskim Bizona Cerkwica. Tak go wspominają koledzy z Bizona:

Kamil Pasek: „Bardzo dobrze wspominam Tomasza Błotnego i współpracę z nim. Gdy byłem trenerem pierwszej drużyny często współpracowaliśmy. Mimo dzielących nasze kluby kilometrów zawsze chętnie zgadzał się na rozgrywanie między naszymi drużynami meczów kontrolnych, a Bizon jeżdżąc do zespołu Floty trenowanego przez Tomasza zawsze był serdecznie i miło witany. Jego charakterystyczną cechą była życzliwość, którą bez wątpienia wyróżniał się spośród innych trenerów, których miałem przyjemność spotkać”.

Dariusz Panfil: „Tomek był moim dobrym kolegą. Często do siebie dzwoniliśmy. Miał duży sentyment do Bizona Cerkwica. Obserwował na boisku zmagania naszych piłkarzy, a w kilku dostrzegł duży talent i nawet chciał, aby grali w jego drużynie. W poprzedniej rundzie dzwonił praktycznie co tydzień pytając o powód gorszych wyników naszych seniorów. Chętnie przyjeżdżał do nas na mecze, spraringi czy Memoriał im. Grzegorza Fryta. W roku ubiegłym gościliśmy Tomka na turnieju jako trenera Pomorzanina Nowogard, poprzednio zaś przyjeżdżał z drużyną Floty Świnoujście. Był uczciwym, kochającym piłkę człowiekiem. Jego śmierć napełnia bólem wszystkich, którzy mieli okazję go poznać”.

Mariusz Wlaźlak: „Tomasz Błotny to bardzo sympatyczny i dobry człowiek, który służył pomocą i radą. Zawsze bardzo żywiołowy podczas meczów czym pokazywał swoje wielkie zaangażowanie w to co robił. Ciężko mówić o nim „był”, bo w to co się stało jeszcze nikt nie może uwierzyć.  Jego śmierć  to duża strata dla środowiska piłkarskiego”.

Pogrzeb Tomasza Błotnego odbędzie się w najbliższy wtorek (7.01.2020 r.) o godzinie 14:00 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu. Wcześniej o godz. 11:30 odbędzie się msza pogrzebowa w kościele pw. św.Wojciecha na Warszowie.

Pod linkiem https://zrzutka.pl/x7zkkw trwa również zbiórka pieniędzy dla żony i córek sportowca pn. Ostatni mecz Tomasza Błotnego.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.
Niech odpoczywa w pokoju. Cześć Jego pamięci.

karnickie.info