Zespół seniorów Bizona Cerkwica udanie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu pokonując na własnym boisku Znicz Wysoka Kamieńska 6:3. Pięć bramek zdobył w tym meczu Konrad Gałysa. Również oldboje Bizona wygrali swój pierwszy sparing z Regą Trzebiatów 2:0.

DSC_8351

Okres przygotowawczy przed nowym piłkarskim sezonem oznacza powrót do ciężkiej pracy i wysiłku fizycznego. Oprócz treningów techniczno-taktycznych ważne jest sprawdzenie formy poprzez mecze kontrolne. W ubiegłą sobotę seniorzy Bizon Cerkwica rozpoczęli cykl sparingów spotkaniem ze Zniczem Wysoka Kamieńska. Spotkanie na własnym boisku rozpoczęło się od problemów z wyjściem z obrony, które z czasem udało się rozwiązać. Wynik w 19 minucie otworzył Konrad Gałysa. Do przerwy wynik nie zmienił się i Bizon prowadził 1:0. Drugą część spotkania goście rozpoczęli od dwóch celnych strzałów do bramki Szymona Kamińskiego w 46 i 50 minucie, po których objeli prowadzenie. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. W 55 minucie po umiejętnym minięciu golkipera Znicza, który wyszedł dość daleko, Konrad Gałysa oddał strzał do pustej bramki i doprowadził do wyrównania wyniku. Chwilę później składna akcja pozwoliła Bizonowi wysunąć się na prowadzenie dzięki mocnemu strzałowi Patryka Strojka na 3:2. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W 78 minucie po błędzie naszych obrońców drużyna z Wysokiej Kamieńskiej ponownie doprowadziła do remisu. Końcówka spotkania należała jednak już tylko do Bizona, a doskonała dyspozycja Konrada Gałysy pozwoliła zdobyć temu zawodnikowi jeszcze trzy bramki w 82 i 89 minucie oraz doliczonym czasie gry (91’). Ostatecznie mecz kontrolny Bizon Cerkwica – Znicz Wysoka Kamieńska zakończył się wynikiem 6:3  Kolejny sprawdzian przed seniorami to sparingowe spotkanie z Wichrem Brojce w sobotę 4 lipca 2020 r.

Również Oldboje Bizona rozpoczęli przygotowania do rozgrywek. W piątkowy wieczór na boisku w Trzebiatowie Oldboje Bizon Cerkwica zmierzyli się z zespołem Regi. Mimo dość długiej przerwy Bizon pokazał się z dobrej strony, a celne strzały Tomasza Szwecha i Krzysztofa Jankowskiego pozwoliły wygrać to spotkanie. Mecz Rega Trzebiatów – Bizon Cerkwica zakończył się wynikiem 0:2. Dziś na własnym boisku nasi Oldboje  podejmują Wybrzeże Rewalskie Rewal.