Gminny Klub Kultury w Karnicach zaprasza do świetlicy wiejskiej w Czaplinie Wielkim na warsztaty robienia makramy. Zajęcia rozpoczną się 19 października, zapisać można się już dziś.

Gminny Klub Kultury w Karnicach serdecznie zaprasza wszystkie chętne Panie z terenu Gminy Karnice na „Makramowe warsztaty”. Szkolenia odbędą się w świetlicy wiejskiej w Czaplinie Wielkim od 19 października do 19 listopada br. w poniedziałki i czwartki od 17.00 do 20.00. Na warsztaty niesamowitej sztuki makramy, które poprowadzi Pani Barbara Skukowska można zapisać się już dziś pod numerem telefonu: 505063388. Wszystkie materiały potrzebne do nauki podczas warsztatów zapewnia organizator.

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Wykonuje się ją przez odpowiedni sposób wiązania, skręcania i nawijania sznurków o specjalnym splocie, otrzymując w efekcie wyrób mocny i trwały. Różnorodność wiązań daje wręcz nieograniczone możliwości tworzenia najrozmaitszych wzorów i łączeń. Stosując je można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach.

Z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 ilość miejsc jest ograniczona.

karnickie.info