Mieszkańcy Cerkwicy są zbulwersowani kradzieżą do jakiej doszło w ich miejscowości. Skradzione zostały deski przygotowane do remontu wieży kościoła. Prosimy o kontakt osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje dotyczące kradzieży.

W ubiegły weekend w Cerkwicy doszło do bulwersującej kradzieży. Złodzieje pod osłoną nocy z 16 na 17 pażdziernika  ukradli znaczną ilość desek, które miały posłużyć do remontu kościelnej wieży. Materiały znajdowały się przy cerkwickim Kościele. Ich kradzież to ogromna strata dla parafii, która z pewnością opóźni prace konserwatorskie. Jak mówią wykonujący remont wieży pracownicy „wiele lat zajmujemy się pracami konserwatorskimi i jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się, żeby zostały skradzione jakiekolwiek materiały spod kościoła”. Jak widać w Cerkwicy złodzieje nie mają skrupułów. Dlatego zależy nam na znalezieniu sprawców tego haniebnego czynu, aby już więcej się on nie powtórzył. Już nie raz przekonaliśmy się że internet ma wielką moc. Mamy nadzieję, że i tym razem pomoże odnaleźć skradzione materiały i zidentyfikować złodziei.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące kradzieży proszone są o kontakt z proboszczem ks. Andrzejem Supłatem pod numerem tel. 606-271-594.

karnickie.info