Z Mistrzostw Polski WDF 2021 w Jeleniej Górze młode mieszkanki i uczennice z naszej gminy: Gabriela Stawicka, Karolina Maślij, Małgorzata Skowyra, Zofia Strojek, Hanna Skowyra, Wiktoria Kłobucka, Maia Erwińska i Lena Chrobak wróciły z mnóstwem tytułów, medali i dyplomów. Dziewczęta reprezentowały szkoły tańca Perfect Gryfice i Top Toys Koszalin.

Gabrysia i Zosia

Od 5 do 7 lutego 2021 r. w Jeleniej Górze odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski WADF. Celem turnieju była wymiana doświadczeń, popularyzacja i prezentacja form tanecznych oraz dorobku artystycznego tancerzy, instruktorów i choreografów. „International Polish Championship WADF 2021” to święto tańca w stylach: Urban Pop, Urban Street oraz Acrobatic Artistic Dance i Performing Art. W tym tanecznym wydarzeniu udział wzięły również mieszkanki Gminy Karnice i uczennice szkół z terenu gminy na co dzień uczęszczające na zajęcia szkół tańca Perfect w Gryficach oraz Top-Toys w Koszalinie. Start w mistrzostwach naszych zdolnych tancerek przyniósł im zaszczytne tytuły m.in. Mistrzyń Polski.

W kategorii Urban Street Dance:

- solo 8-9 lat: I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Gabriela Stawicka (Perfect Gryfice).

- solo dzieci młodsze: IV miejsce Karolina Maślij (Perfect Gryfice).

- mini formacje dzieci młodsze: I miejsce i Mistrzostwo Polski zdobyła formacja Grafix, w której występują Małgorzata Skowyra i Karolina Maślij (Perfect Gryfice).

- formacja dzieci: I miejsce i Mistrzostwo Polski zdobyła formacja Zaza, w której  tańczą Zofia Strojek i Gabriela Stawicka (Perfect Gryfice).

- formacje juniorzy: III miejsce wywalczyła formacja Reactive, w której tańczą: Hanna Skowyra, Wiktoria Kłobucka i Maia Erwińska.

W kategorii Acrobatic Artistic 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył duet, w którym występowała Lena Chrobak (Top-Toys Koszalin). W tej samej kategorii, lecz w występie solowym Lena zajęła VIII miejsce.

Mistrzostwa  w Jeleniej Górze przyniosły nowe doświadczenia i niezapomniane wrażenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim udanych występów i zdobytych tytułów, a także dalszych sukcesów dzięki rozwijaniu pasji jaką jest taniec.