W naszym cyklu o zdolnych tancerkach z ogromną pasją z Gminy Karnice dziś prezentujemy Lenę Chrobak. Podczas ostatnich Mistrzostw Polski Lena zajęła w duecie z koleżanką ze szkoły Top Toys z Koszalina pierwsze miejsce oraz 8 miejsce indywidualnie.

2486304121650596

Mieszkanka Cerkwicy Lena Chrobak od 2016 roku zaczęła swoją przygodę z tańcem i sportem. Pierwsze kroki stawiała w szkole tańca i sportu w Gryficach. Początkowo zafascynowana była tańcem, a dokładnie hip-hopem. Z czasem jednak zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki w fitnessie. Regularne treningi i zajęcia z akrobatyki rozpoczęła w październiku 2017 roku. To właśnie pierwszy wyćwiczony szpagat, salto i występ przed publicznością rozkochały dziewczynkę w tej dziedzinie sportu. Chęć doskonalenia swoich umiejętności mobilizowała Lenę do kolejnych treningów.

Ciężka praca zaowocowała już podczas pierwszego startu w Mistrzostwach Polski dzieci w 2018 roku, gdzie zajęła IV miejsce. Był to dopiero początek udziału w poważnych ogólnopolskich zawodach. Rok później, w 2019 roku w Mistrzostwach Polski w Kielcach dziewczynka zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski. Kolejnymi ważnymi startami Leny w 2019 r. były Mistrzostwa Polski Acrobatic Artistic Dance Show w Goleniowie, gdzie zajęła VI miejsce oraz Puchar Polski Dzieci w Fitness w Cegłowie, na których zdobyła II miejsce w kategorii do lat 9. W trudnym ze względu na ograniczenia sanitarne 2020 r. zawodniczka z Cerkwicy wzięła udział w Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie w kategorii dziewcząt do lat 10 zajęła piąte miejsce.

Lena Chrobak obecnie trenuje w szkole Top Toys w Koszalinie. Pod czujnym okiem trenerów Anny i Marcina Dubrowników doskonali swoje umiejętności akrobatyczne. Mimo niedługiego stażu w koszalińskiej szkole tańca dziewczynka brała już udział w III Mistrzostwach Polski w cheerleadingu sportowym gdzie zdobyła V miejsce w kategorii Acro Solo Mini. Startowała także w Turnieju Tańca Sportowego o Mistrzostwo Mokotowa zajmując VI miejsce w kategorii Acro Dance Solo do lat 11.

W tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze zajęła VIII miejsce w kategorii Acrobatic Artistic Dance Show Dzieci jako solistka i I miejsce oraz tytuł Mistrzyni Polski wraz z koleżanką Julią Predko w kategorii Acrobatic Artistic Dance Show Duety Dzieci. Mieszkańcy naszej gminy mogą podziwiać występy Leny zarówno podczas imprez szkolnych i lokalnych, na których chętnie występuje. Jak sama mówi- chce cały czas się rozwijać i udoskonalać akrobatyczne umiejętności. Jest bardzo zdolną tancerką i ma wielki dar, który z pewnością pozwoli jej w przyszłości występować i cieszyć publiczność.