Przez wiele lat był filarem Ochotniczej Straży Pożarnej w Cerkwicy oraz Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Przyjaciele i znajomi będą pamiętać go jako zawsze uśmiechniętego, przyjaznego i skromnego człowieka.

RM jpg

W niedzielę 21 lutego 2021 r. na wieczną służbę w wieku 73 lat odszedł Druh Ryszard Mastela. Śp. Ryszard w 1975 roku wstąpił w szeregi OSP, w których służył do końca. Za społeczną działalność i odwagę został uhonorowany złotym, srebrnym i brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa, odznaką „wzorowy strażak” oraz odznaką za wysługę lat w OSP. Swoją postawą godną do naśladowania dawał przykład młodemu pokoleniu, które dzisiaj stanowi skład czynnych członków OSP w Cerkwicy. Biorąc udział w ćwiczeniach, zawodach sportowo-pożarniczych oraz działaniach ratowniczo-gaśniczych wszystkie powierzone obowiązki wykonywał starannie i sumiennie. Śp. Ryszard Mastela w środowisku lokalnym znany był również ze swojego zamiłowania do wędkarstwa. Koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cerkwicy jak i z Koła Wędkarskiego wspominają go jako zawsze uśmiechniętego, przyjaznego i skromnego człowieka.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24 lutego 2021 r. (środa) w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy o godzinie 14:30.

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Cześć jego pamięci.

karnickie.info