Drużyna żaków Bizona Cerkwica uczestniczyła w rozgrywanych w Międzyzdrojach IV Mistrzostwach Funiño 2021. To gra, w której rywalizacja odbywa się na cztery bramki. Po tym turnieju także możemy powiedzieć, że nasi najmłodsi piłkarze dają radę i być z nich dumni.  

248436263431625

  W miniony weekend żaki Bizon Cerkwica wzięły udział w IV Mistrzostwach Funiño 2021 w Międzyzdrojach. W rozgrywkach zaprezentowało się 7 zespołów składających się z zawodników urodzonych w 2013 roku oraz młodszych. Młodzi adepci piłki nożnej z Cerkwicy już po raz drugi wzięli udział w tym wydarzeniu. Funiño to metoda opracowana przez trenera piłkarskiego Horsta Weina. Służy ona stymulowaniu talentu piłkarskiego wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej. Metoda pozwala kształtować inteligencję w grze na cztery bramki. Uczestnicy rozwijają: postrzeganie, rozumienie i interpretację, podejmowanie decyzji, wykonanie techniczne.

  W sobotnich Mistrzostwach drużyna Bizona Cerkwica podczas 90 minut spędzonych na boisku rozegrała 6 spotkań z czego 3 wygrała, a 3 zakończyły się korzystnie dla przeciwnika. Łącznie w całym turnieju cerkwicki zespół zdobył 19 bramek. Spotkania po 15 min każde rozgrywane były na małych boiskach 3×3 na cztery bramki. Puchar w Mistrzostwach Funiño 2021 w Międzyzdrojach zdobyła drużyna Kick Off Szczecin, a oprócz niej w rozgrywkach rywalizowały następujące zespoły:

Bizon Cerkwica

SL Salos Szczecin

Brazil da bola I

AP RCR I Międzyzdroje

Brazil da bola II

AP RCR II Międzyzdroje.

Turniej Funiño wzbogacił naszych młodych zawodników o kolejne doświadczenia.

W drużynie Bizona Cerkwica wystąpili: Bartosz Ziółkowski, Bartosz Antoniak, Szymon Rudź, Dominik Stawicki, Filip Skillandat, Jan Pasek.

272379400945781

karnickie.info