W najbliższy poniedziałek 29 listopada o godz. 12.00 w świetlicy wiejskiej w Konarzewie odbędzie się spotkanie konsultacyjne na temat programu Czyste Powietrze. W trakcie spotkania można będzie uzyskać informacje o możliwościach uzyskania dofinansowania.

zdjecie_rodzina9

Wójt Gminy Karnice zaprasza mieszkańców gminy na kolejne spotkanie konsultacyjne w ramach programu “Czyste powietrze”. Spotkanie odbędzie się 29.11.2021 r. o godz. 12:00 w świetlicy wiejskiej w Konarzewie. Mieszkańcy zainteresowani udziałem w programie “Czyste powietrze” będą mieli okazję uzyskać wszelkie informacje od pracownika gminnego punktu konsultacyjnego, a także doradcy energetycznego WFOŚiGW w SzczecinieW programie można ubiegać się o dofinansowanie na poziomie podstawowym (dochód do 100 tys. zł) oraz na poziomie podwyższonym (miesięczny przeciętny dochód do 1564 zł0 zł netto w gospodarstwach wielorodzinnych lub 2189 zł w gospodarstwach jednorodzinnych) do przedsięwzięć realizowanych w domach jednorodzinnych wolnostojących, budynkach znajdujących się w zabudowie szeregowej, bliźniaczej lub grupowej, tj. m.in. wymiana pieca na zgodny z obecnymi normami energetycznymi, termomodernizacja zewnętrzna i wewnętrzna, wymiana stolarki okiennej, stolarki drzwiowej, instalacja centralnego ogrzewania, czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19, prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja, dystans społeczny).

Spotkanie ma charakter otwarty i nie wymaga rejestracji.  Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

 

Więcej informacji na temat programu „Czyste Powietrze” można uzyskać również

w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym w Urzędzie Gminy Karnice ul. Nadmorska 7,

72-343 Karnice Tel. 913877222 e-mail:anna.hoppe@karnice.pl,

dzwoniąc na infolinię tel.: 223404080 lub na stronach internetowych:

https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

Portal Beneficjenta – rejestracja  https://wnioski.wfos.szczecin.pl/

Wymagana dokumentacja, wzór wniosku i instrukcja wypełniania wniosku dostępne są:

https://wnioski.wfos.szczecin.pl/wymagana-dokumentacja

Kalkulator dotacji  http://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

Baza danych urządzeń grzewczych https://lista-zum.ios.edu.pl/#

Webinarium – film instruktażowy „Jak wypełnić wniosek”

https://www.youtube.com/watch?v=0_i_vTVjutw&feature=youtu.be

 karnickie.info