Gminny Klub Kultury w Karnicach organizuje w sobotę 6 sierpnia Letni Rajd Rowerowy. Połączy on przyjemność z rekreacji z interesującą lekcją historii.  

  Gminny Klubu Kultury w Karnicach zaprasza dzieci i młodzież na Letni Rajd Rowerowy. Rajd odbędzie się w ramach grantu WakacyjnAKTYWACJA finansowanego przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. Rajd odbędzie się 6 sierpnia. Uczestnicy wyruszą o godz. 11:00 z miejsca zbiórki przy świetlicy w Cerkwicy. Planowana trasa liczy około 27 km. Przebiegać będzie przez następujące miejscowości: Cerkwicę, Modlimowo, Grądy, Przybiernówko, Prusinowo, Otok, Zacisze, Węgorzyn, Trzeszyn i ponownie Cerkwicę. Wyprawa rowerowa to nie tylko atrakcja dla miłośników turystyki, ale również element edukacji regionalnej. Podczas wyprawy uczestnicy wezmą udział w nietypowej i interesującą lekcji historii. Ciekawe opowieści o słynnych miejscach i budowach, jakie znajdują się na trasie zapewne zainteresują małego i dużego. Historia domu ryglowego w Modlimowie, czy pałacu i kościoła w Otoku, to tylko niektóre punkty na mapie rajdu.

  Na zakończenie rajdu planowane jest wielkie ognisko z kiełbaskami oraz upominkami dla wszystkich uczestników.

  Zapisy na rajd przyjmowane są do 4 sierpnia u instruktorów w świetlicach. Gminny Kub Kultury w dniu wyjazdu zapewnia ubezpieczenie na czas trwania rajdu.

  Zapraszamy do zapisów – liczba miejsc ograniczona.

Rajd rowerowy ,program

karnickie.info