Koło Gospodyń Wiejskich w Karnicach oraz Gminny Klub Kultury w Karnicach zapraszają do udziału w polsko – ukraińskich warsztatach kulinarnych „Jesień się pyta co zrobiło lato”. Zapisy w świetlicach wiejskich. Projekt realizowany w ramach Programu Społecznik.

  Koło Gospodyń Wiejskich w Karnicach oraz Gminny Klub Kultury w Karnicach zapraszają do udziału w polsko – ukraińskich warsztatach kulinarnych pod nazwą „Jesień się pyta co zrobiło lato”. Celem projektu realizowanego w ramach programu Społecznik jest opracowanie co najmniej pięciu przepisów typowych dla kuchni polskiej oraz pięciu przepisów typowych dla kuchni ukraińskiej. Przygotowane zostaną również przetwory, których prezentacja i degustacja odbędzie się na uroczystym podsumowaniu warsztatów. Ponadto uczestnicy stworzą „kosze prezentowe”, czyli  upominki dla gości spoza naszej gminy. Ich uzupełnieniem będzie opracowana i wydrukowana książka ze wszystkimi przepisami.

  W każdej z gminnych świetlic trwają już zapisy na te smaczne warsztaty. Tam właśnie zostaną przeprowadzone spotkania, podczas których uczestnicy wypracują jeden przepis. W trakcie warsztatów można będzie korzystać ze swoich warzyw i owoców, lecz produkty zostaną zakupione również przez Koło Gospodyń Wiejskich.

  W imieniu KGW Karnice oraz Gminnego Klubu Kultury w Karnicach serdecznie zapraszamy do udziału.

karnickie.info