Dożynkowe stoisko Sołectwa Czaplin Mały nawiązało wystrojem i serwowanymi daniami do czasów PRL-u zamieniając się w Bar u Mariusza Seta i Galareta. Wśród prezentowanych eksponatów rzucał się w oczy motocykl WSK. Natomiast między potrawami znalazły się m.in. galareta, sałatka jarzynowa i śledzie oraz podpiwek Pana Czesława. Pomysłowa prezentacja została nagrodzona pierwszą nagrodą w kategorii stoisko.

DSC_5238

  Podczas dożynek gminnych w Karnicach stoisko Sołectwa Czaplin Mały zamieniło się w Bar u Mariusza „Seta i Galareta”. Motywem przewodnim wystroju i serwowanych dań był PRL. Dużą uwagę przykuwał wystrój tego stoiska m.in. rzutnik Ania, gospodyni robiąca pranie w słynnej pralce Frani oraz gospodarz wiozący papier toaletowy na motocyklu WSK. Degustacyjny stół inspirowany był natomiast sklepową ladą, którą zdobiła waga oraz butelki z octem. W menu sołectwa Czaplin Mały znalazły się: galareta z jajkiem, sałatka jarzynowa, smalec z ogórkiem, smalec z jabłkiem, śledź w oleju pod cebulową pierzynką, kapusta z PRL-u oraz podpiwek Pana Czesława przyrządzony według siedemdziesięcioletniej receptury. Na miłośników słodkości czekały natomiast domowe wypieki: sernik, śmietanowiec, rogaliki, ciasto drożdżowe z kruszonką, drożdżówka ze śliwką i zebra z prodiża. Każdy odwiedzający to stoisko mógł przenieść się w czasie próbując smaków PRL-u. Komisja konkursowa doceniła starania mieszkańców przyznając sołectwu Czaplin Mały pierwsze miejsce w kategorii najpiękniejsze stoisko dożynkowe.

  Wspaniałą prezentację sołectwa przygotowali mieszkańcy Czaplina Małego i Czaplic: Katarzyna Krzymińska, Wiesława Krüger, Joanna Krüger, Mariusz Krüger, Marzena Ułasewicz, Sławomir Duczmański, Marian Watrakiewicz, Ilona Marciniuk, Jadwiga Arkuszewska, Patrycja Sulima, Monika Ryś, Mateusz Piątek, Ewa Kapica, Anna Hoppe,Anna Płótnicka i Stanisław Płótnicki.

DSC_5077DSC_5284DSC_5300DSC_5289DSC_7134DSC_7486

karnickie.info