W ostatnim czasie kibice Bizona Cerkwica mogli oglądać swoje drużyny na cerkwickim stadionie. W ramach rozgrywek ligowych w roli gospodarza zagrały zespoły orlików młodszych, oldbojów i seniorów.

DSC_9718

  W ramach rozgrywek Pierwsza Piłka w minioną sobotę na stadionie w Cerkwicy odbył się turniej orlików młodszych. Wzięły w nim udział trzy zespoły: Bizon Cerkwica (gospodarz turnieju), Sparta Gryfice oraz Wybrzeże Rewalskie Rewal. Rozgrywki w formie pikniku rodzinnego zawsze sprawiają zarówno młodym piłkarzom jak i ich rodzicom dużo frajdy. Humory dopisywały i mimo, że wyniki w tej kategorii nie są brane pod uwagę, to młodzi piłkarze starali się pokazać z jak najlepszej strony. Nagrodą za udany turniej był wspólny poczęstunek.

DSC_9673DSC_9665DSC_9646DSC_9630DSC_9733

  Drużyna oldbojów początek nowego sezonu ma bardzo intensywny. Najstarszy zespół Bizona rozgrywa ligowe spotkania nie tylko w weekendy, ale także w środku tygodnia. Pierwszą wygraną oldboje odnotowali w meczu wyjazdowym z Sokołem Stara Dąbrowa (4:0), a następnie zremisowali z Pomorzaninem Sławoborze 3:3. Najwięcej emocji było jednak w środowym meczu derbowym z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Mimo, że do przerwy drużyna z Rewala miała jednobramkową przewagę, to oldbojom Bizona udało się odrobić straty i zwyciężyć. W tym meczu padło aż 9 bramek, a zakończył się on wynikiem 5:4 dla Bizona Cerkwica.

DSC_0146DSC_0115DSC_0159DSC_0229DSC_9952DSC_9925

  Seniorzy w niedzielnym meczu ulegli przed własną publicznością Błękitnym Trzygłów 0:1. Do przerwy wynik był remisowy, a gra wyrównana. Od 68 minuty Błękitni grali w osłabieniu, lecz Bizon nie potrafił wykorzystać tej szansy. W 73 minucie drużyna gości zdobyła bramkę, która przesądziła o losach tego meczu. Po 4 kolejkach seniorzy mają na swoim koncie 3 punkty dzięki wygranej z zespołem Resko Karcino. W pozostałych trzech spotkaniach drużyna Krzysztofa Gustera niestety musiała uznać wyższość rywala. Aktualnie Bizon zajmuje 10 miejsce w tabeli A klasy gr. 1., a kolejny mecz ligowy zagra na wyjeździe z Pomorzaninem Przybiernów.

DSC_9778DSC_9764DSC_9831

karnickie.info