Zakład Gospodarki Komunalnej w Karnicach wyposażył swoją bazę w nowy sprzęt. Zakupiono mobilny agregat prądotwórczy, wóz asenizacyjny oraz przyczepę do wody pitnej o łącznej wartości 123 369 zł.

DSC_1348

  Nowy agregat prądotwórczy Fogo FD60KST to urządzenie wyprodukowane w 2022 roku. Posiada m.in. elektroniczny regulator obrotów, 4-cylindrowy silnik zasilany paliwem typu diesel o pojemności 240 litrów oraz akumulator rozruchowy 160 Ah. Moc znamionowa PRP agregatu to 48kW, a moc maksymalna ESP to 53kW. Jest to nowoczesne urządzenie, którego zadaniem będzie zapewnienie ciągłości pracy dla stacji uzdatniania wody podczas długotrwałego wstrzymania dostaw energii elektrycznej.

  Zakupiony wóz asenizacyjny Meprozet PN-50 to samonośny cynkowany ogniowo  zbiornik zamontowany na jednoosiowym zestawie kołowym. Na tylnym włazie posiada hydraulicznie sterowany zawór spustowy z uchylną łyżką rozlewowi oraz możliwość podłączenia dodatkowego węża spustowego np. do podlewania. Jego pojemność to 5000 litrów, a czas napełniania wynosi 3 minuty. Rok produkcji 2022.

  Przyczepa do wody pitnej marki  Meprozet  zakupiona przez ZGK Karnice również została wyprodukowana w 2022 roku. Jest to zbiornik stalowy ocynkowany ogniowo typ PW-1/5 wersja 1 o pojemności 5000 litrów . Przyczepa posiada belkę z 4 zaworami do czerpania wody oraz atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

  Zadaniem Zakładu Gospodarki Komunalnej jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców Gminy Karnice. Z pewnością nowe wyposażenie znacznie usprawni prace wykonywane przez ZGK.

DSC_1334DSC_9354DSC_9358

karnickie.info