W Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku świętujemy 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Poza okolicznościową inscenizacją, wspólnie zaśpiewano Mazurek Dąbrowskiego i rozstrzygnięto konkurs „11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości”.

IMG_9224

  Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Uczniowie klas 5,6 i 7 przedstawili program artystyczny, w którym ukazali losy narodu polskiego pod zaborami. Zostało w nim podkreślone znaczenie słów: wolność, patriotyzm, ojczyna. Nie zapomniano również o ludziach jak np. Józefie Piłsudskim, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Uczniowski występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Po inscenizacji można jeszcze było wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu młodszych klas. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” cała społeczność szkolna odśpiewała  wspólnie “Mazurek Dąbrowskiego”. Oddano w ten sposób cześć tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się Niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to krwią i życiem. Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Polowczyk i Bogdana Bąka.

  Na zakończenie uroczystego apelu Dyrektor Teresa Szydłowska i Przewodniczący Komisji Oświaty Jerzym Kosiorowski wręczyli nagrody laureatom konkursu „11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości”. Narodzeni zostali:

I miejsce – Julia Zimmer

II miejsce – Łukasz Łazarski

III miejsce – Maja Kapica.

IMG_9205IMG_9131IMG_9144IMG_9142IMG_9147

karnickie.info