Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów historii na Zachodniopomorskie Forum Historyczne, które działać będzie w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach. Inauguracja i pierwszy wykład pt. „ NASZA NIEPODLEGŁOŚĆ. 104 LATA NIEPODLEGŁOŚCI- CZEGO SIĘ NAUCZYLIŚMY” odbędzie się w sobotę 12 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach ul. Osiedlowa 18.

Co to jest ZFH i na czym będzie polegało?

Zachodniopomorskie Forum Historyczne to stowarzyszenie społeczne. Jego celem jest stworzenie wielkiej społeczności zakochanej w historii oraz miejsca integracji, konstruktywnych rozmów, nauki i współpracy na historycznym tle. Będzie zrzeszać ono wszystkich miłośników i pasjonatów historii oraz tych, którzy chcą ją poznać w nowoczesny i interesujący sposób.

ZFH będzie polegało na spotkaniach, podczas których odbędą się wystąpienia i wykłady historyczne. Każdy uczestnik będzie miał możliwość podzielenia się wiedzą, poznania nowych faktów oraz wymiany poglądów. Ponadto organizowane będą spotkania z autorytetami w dziedzinie historii i ekonomii oraz wycieczki do ważnych, historycznych miejsc. Okres, który będzie omawiany to lata 1400-2022, czyli od Grunwaldu do dziś. Wszystko po to, aby zrozumieć dlaczego dzisiaj jest tak, a nie inaczej.

Spotkania ZFH będą odbywały się w każdą sobotę od 17:00 do 18:30 w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach.

karnickie.info