W poniedziałek na placu przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Karnicach stanął Opto-Bus. Mieszkańcy naszej gminy po uprzednim zarejestrowaniu się mogli skorzystać z darmowego, komputerowego badania wzroku. Badanie podobnie jak w roku ubiegłym przeprowadzone zostało przez salon optyczny Top-Optyka z Karczewa. 

  Kłopoty ze wzrokiem to jedna z częstszych chorób trapiących współczesne społeczeństwo, dlatego regularne badanie wzroku jest wyjątkowo istotne. Osobom dorosłym, które nie mają problemów ze wzrokiem zaleca się, żeby kontrolowały wzrok raz na dwa lata. Kto już nosi okulary lub soczewki kontaktowe, powinien pojawiać się u okulisty co najmniej raz w roku. Osoby starsze natomiast, u których rośnie ryzyko zachorowania na zaćmę i jaskrę, powinny poddawać się badaniom nawet co pół roku. Determinantem częstotliwości wizyt powinien być jednak indywidualny stan zdrowia każdego pacjenta, środowisko pracy oraz wyniki wcześniejszych badań.

  Dużym udogodnieniem dla mieszkańców naszej gminy była więc wizyta Opto-Busa. W mobilnym salonie optycznym w Karnicach można było zbadać ostrość wzroku, skorzystać z profesjonalnego doboru szkieł i opraw oraz zamówić okulary. Każdy, kto złożył zamówienie już za dwa tygodnie będzie mógł cieszyć się nowymi okularami.

karnickie.info