Podobnie jak w poprzednich latach w cerkwickiej szkole przeprowadzono próbne egzaminy ósmoklasistów. Teraz jest czas na przygotowanie do właściwych egzaminów ósmoklasisty, które odbędą się pod koniec maja 2023 r.

802434889497668322

  Za ósmoklasistami próbne egzaminy. Mimo, że ich przeprowadzenie jest dobrowolne, to w Szkole Podstawowej w Cerkwicy odbywa się on co roku. Głównym celem próbnego egzaminu ósmoklasisty jest zapoznanie się z formatem arkuszy i kartą odpowiedzi. Chodzi także o weryfikację wiedzy i umiejętności uczniów. Ósmoklasiści sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Choć to tylko egzaminy próbne, to również towarzyszył im stres. Jest to jednak niepowtarzalna okazja, by rozwiać wszelkie wątpliwości i zaznajomić się z formułą egzaminów przed tymi właściwymi.

  Egzamin ósmoklasisty 2023 odbędzie się pod koniec maja. 23 maja 2023 uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego, 24 maja 2023 z matematyki, a 25 maja 2023 z języka angielskiego.

  Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik będzie wpływał na rekrutację do szkół średnich.

karnickie.info