Nowym kapelanem strażaków w powiecie gryfickim został ksiądz proboszcz Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Konarzewie Marcin Smoliga.

IMG_9290

  W minioną sobotę w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Konarzewie odprawiona została uroczysta msza święta. Zgromadzili się na niej przedstawiciele braci strażackiej z terenu powiatu gryfickiego. Przed rozpoczęciem eucharystii nastąpiło zaprzysiężenie nowego kapelana strażaków – proboszcza konarzewskiej Parafii Marcina Smoligi. Na jego ręce złożono stułę z wizerunkiem świętego Floriana oraz dystynkcje. Ksiądz Proboszcz decyzją Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi został powołany kapelanem strażaków OSP i PSP z terenu powiatu gryfickiego. W tym dniu również ślubowanie złożyło trzech nowych członków wstępujących w szeregi POSP Konarzewo. Podczas uroczystej mszy świętej przedstawiono ważną rolę i posługę dla społeczeństwa strażaków. Każdego dnia działają oni według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Wielokrotnie przekładając ratowanie innych nad własne zdrowie i życie. Modlono się także za zmarłych strażaków z naszego powiatu.

  Ksiądz Marcin podczas mszy świętej podziękował za otrzymane zaufanie i powierzenie tak ważnej funkcji. By spełnić swoją posługę jako kapelan strażaków ks. Marcin chciałby być dyspozycyjny i pełnić dyżur w jednostce PSP w Gryficach. Ksiądz kapelan jest otwarty z niesieniem pomocy dla każdego, zarówno w kwestii sakramentów jak też zwykłej ludzkiej rozmowy.

  Serdecznie gratulujemy proboszczowi objęcia nowych obowiązków i funkcji. Życzymy wielu łask bożych i bożego błogosławieństwa na czas posługi.

IMG_9303IMG_9308IMG_9342

karnickie.info