Arianna Kucharska, Anna Łuczejko i Marika Duzinkiewicz zwyciężyły w swoich kategoriach wiekowych w gminnym finale Małego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 14 uczestników reprezentujących szkoły w Karnicach i Cerkwicy.

14 marca w Gminnym Klubie Kultury odbył się gminny finał Małego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczny konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe, w których łącznie udział wzięło 14 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cerkwicy oraz Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Karnicach rywalizowali o zwycięstwo w etapie gminnym, a tym samym reprezentowanie Gminy Karnice na szczeblu powiatowym. Recytacje wierszy i fragmentów prozy oceniało jury w składzie: Beata Buczkowska, Danuta Kolanek i Anna Majkoś. W ocenie brano pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa i dykcję, a także ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i trudnych naradach jury wyłoniło laureatów:

kat. klasy I-III

I miejsce – Arianna Kucharska -SP Karnice

II miejsce – Alan Zawół- SP Cerkwica

III miejsce – Kaja Klocek-SP Karnice

kat. klasy IV-VI

I miejsce – Anna Łuczejko- SP Cerkwica

II miejsce – Karolina Maślij-SP Karnice

III miejsce – Marcel Szymczak-SP Karnice

Kat.klasa VII-VIII

I miejsce – Marika Duzinkiewicz-SP Cerkwica

II miejsce – Hanna Lichtarski-SP Cerkwica

III miejsce – Zuzanna Szczot-SP Karnice

Wyżej wymienieni laureaci gminnego Małego Konkursu Recytatorskiego zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych, które odbędą się 15 kwietnia 2023 r. w Gryfickim Domu Kultury.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom  życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu.

DSC_4581 DSC_4549 Bez_tytułu_1 Bez_tytułu_2 Bez_tytułu_3 Bez_tytułu_5 Bez_tytułu_6 Bez_tytułu_7 Bez_tytułu_8 DSC_4897 DSC_4945 DSC_5012 DSC_5026DSC_5112 DSC_5101

karnickie.info