Już 25 marca o godz. 12:00 w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach odbędą się wyjątkowe zajęcia, podczas których uczestnicy przekonają się w jakim bogactwie natury żyjemy na co dzień. Choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, to w naszej najbliższej okolicy, często tuż za progiem domu tętni dzika natura. 

Wokół nas zwierzęta rywalizują o przestrzeń, a kwiaty obezwładniają pięknem. Trzeba tylko zatrzymać się, rozejrzeć i spojrzeć pod nogi. Podczas poniedziałkowego spotkania z Michałem Ostrowskim rozwianych zostanie wiele wątpliwości- Czy grzyby rosną zimą? , Kto robi w lesie błotne kałuże? Co to takiego „śluzowiec”? ,Dokąd tupta nocą jeż?,  Czy sójka wybrała się za morze?

W programie zajęć, które odbędą się 25 marca o godz. 12:00 w GKK przewidziana jest prezentacja multimedialna oraz pogadanka o ptakach, zwierzętach i roślinach na które warto zwrócić uwagę. Następnie jako tropiciele dzikiej przyrody uczestnicy wybiorą się na spacer, który zakończy wspólne ognisko.  Prowadzący zajęcia Michał Ostry Ostrowski jest absolwentem Technikum Leśnego w Warcinie i Akademii Rolniczej w Szczecinie, dziennikarzem, regionalistą oraz gawędziarzem. Prowadzi także kanał „Ostry na dziko” w ramach, którego przybliża widzom tajniki przyrody w naszym najbliższym otoczeniu.

Co warto zabrać ze sobą na spotkanie?

Mocne buty lub kalosze, ubranie, które można będzie wybrudzić, lunetę lub lornetkę, smartfon lub aparat  oraz dużo optymizmu.

W imieniu organizatora czyli Gminnego Klubu Kultury zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach.

326986268_2375753555937608_2477357567651421895_n

karnickie.info