Seniorzy Bizona Cerkwica wrócili do gry po zimowej przerwie w dobrym stylu. Remis 3:3 w meczu z trudnym rywalem jakim jest Hanza Goleniów pokazał, że drużyna Zdzisława Piątkowskiego jest dobrze przygotowana do ligowych rozgrywek.

W meczu rozpoczynającym rozgrywki rundy rewanżowej A-klasy gr. 1 Bizon Cerkwica zmierzył się w Goleniowie z tamtejszą Hanzą. Patrząc na miejsce w tabeli zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół gospodarzy.  I to właśnie Hanza w 3 minucie otworzyła wynik spotkania. Bizon  jednak mądrze i odważnie prowadził grę. Zaowocowało to wyrównaniem wyniku w 24 minucie po strzale Vladyslava Lavreniuka. Niestety w 30 minucie kolejny celny strzał oddali gospodarze i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:1.

Po ponownym wyjściu na murawę Bizon Cerkwica zaczął odrabiać straty.  W 51 minucie bramkę na 2: 2 zdobył Michał Drzewiecki, a w 56 minucie strzał z rzutu karnego  Mariusza Wlaźlaka  dał drużynie  z Cerkwicy prowadzenie. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Mimo starań Bizona i ogromnej determinacji w 87 minucie  Hanza  wykorzystała okazję bramkową i doprowadziła do wyrównania.  Wynik 3:3 utrzymał się do końca spotkania.

Hanza Goleniów-Bizon Cerkwica 3:3 (2:1).

334099459_981472636596015_1575676706753800600_n

Strzelcy bramek: Vladyslav Lavreniuk (24’), Michał Drzewiecki (51’), Mariusz Wlaźlak (56’).

Skład zespołu: Patryk Hasik, Jarosław Fijałkowski(56’ Dominik Socha), Łukasz Goły, Grzegorz Iwanów, Krzysztof Jankowski, Vladyslav Lavreniuk, Michał Drzewiecki, Norbert Michalski, Paweł Samulski (85’ Jakub Kaczyński), Mariusz Wlaźlak (75’ Nikolas Czaplewski), Roman Tymoshchuk.

Zawodnicy rezerwowi: Sebastian Jankowski, Piotr Buczkowski, Sławomir Kieliszek, Allan Lisek.

Jest to bardzo ważny punkt dla drużyny Bizona Cerkwica i nowego trenera Zdzisława Piątkowskiego. Wynik remisowy z drużyną z czołowego miejsca w tabeli pokazał, że Bizon jest w dobrej dyspozycji. Kolejnym sprawdzianem drużyny będzie mecz wyjazdowy z Błękitnymi Trzygłów 1 kwietnia 2023 r. o godz. 14:00.