Przygotowania do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartowały pełną parą.
Tym razem działania Fundacji skupiać się będą wokół płuc po pandemii. Sztab Karnice 5401 zachęca osoby chcące kwestować na ulicach Gminy Karnice do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej.  

Podobnie jak w latach ubiegłych w naszej gminie zarejestrowany został Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu finału oprócz koncertu w Gminnym Klubie Kultury odbędzie się także kwesta do orkiestrowych puszek na ulicach miejscowości. W związku z tym w karnickim sztabie rozpoczął się nabór wolontariuszy.  Każdy, kto chce kwestować podczas 32 Finału WOŚP musi zgłosić się do świetlicy wiejskiej ( odpowiedniej ze względu miejsca zamieszkania) lub Gminnego Klubu Kultury w Karnicach. Zgłoszenia uczniów przyjmowane są natomiast w Szkole Podstawowej w Cerkwicy oraz w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach. Sztab Karnice prowadzi wyłącznie rejestrację stacjonarną. Dlatego każda osoba wyrażająca chęć zostania wolontariuszem musi wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wraz z fotografią dostarczyć go do wybranej świetlicy,Gminnego Klubu Kultury lub szkoły do dnia 14 grudnia 2023 r.  Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024r. dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.  Cel 32 Finału WOŚP to „ Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, a motto wydarzenia brzmi „Tu wszystko gra OK”.

 

karnickie.info