Wraz z nadejściem roku 2024 w Gminie Karnice powstała nowa miejscowość o nazwie Dreżewo Morskie. W noworoczne popołudnie jej symbolicznego otwarcia dokonał Wójt Lech Puzdrowski oraz Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski.

1 stycznia 2024 r. odbyło się symboliczne otwarcie Dreżewa Morskiego. Nowa miejscowość naszej gminy  położona jest na skraju lasu obok drogi wojewódzkiej 102 w pobliżu Pustkowa. W uroczystości zorganizowanej przez Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego wziął udział Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski, a także Radni Gminy Karnice, Sołtys i Rada Sołecka Dreżewa oraz mieszkańcy gminy. Symbolicznym aktem powstania wsi było przecięcie wstęgi, a wręczone na ręce włodarza gminy Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o utworzeniu Dreżewa Morskiego przypieczętowało powstanie miejscowości. „Jest to historyczne wydarzenie w naszym regionie i dowód na rozwój gminy. Życzę mieszkańcom Dreżewa Morskiego, żeby czuli się tu szczęśliwie”- mówił Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski.

Dreżewo Morskie jest 3082 miejscowością w województwie zachodniopomorskim i 30 w Gminie Karnice. Znajduje się 1,5 km od Dreżewa i zaledwie 1 km od brzegu Morza Bałtyckiego. Miejscowość powstała z inicjatywy mieszkańców, którzy w ogłoszonym konkursie wybrali także jej nazwę. Obecnie projektowana jest sieć wodociągowa do miejscowości. Bez wątpienia atrakcyjne położenie miejscowości jest szansą na rozwój turystyki w Gminie Karnice. DSC_1160DSC_1220 DSC_1300 DSC_1337 DSC_1383 DSC_1369 DSC_1372

karnickie.info