W sobotę 13 kwietnia na stadionie w Cerkwicy, meczem z Iskrą Golczewo juniorzy Bizona Cerkwica zainaugurowali rundę rewanżową. W tym spotkaniu nasza drużyna odniosła imponujące zwycięstwo 6:1, co było rezultatem ciężkiej pracy oraz solidnej determinacji każdego zawodnika.

Juniorzy wznowili rozgrywki ligowe meczem z Iskrą Golczewo. Po wyniku remisowym w meczu rundy jesiennej, oba zespoły były bardzo zdeterminowane, by to spotkanie wygrać.  Już w 15 minucie gry udało się zdobyć pierwsze celne trafienie, a bramkę dla Bizona zdobył Maciej Burczy. Efektywna współpraca na boisku i zdecydowana gra pozwalała stwarzać dogodne sytuacje bramkowe. W 30 minucie strzałem głową przewagę Bizona zwiększył Krystian Piechowski. Gra była bardzo zacięta. Mimo, że Iskra próbowała odrobić straty, to brak celności i dobre interwencje bramkarza naszego zespołu nie pozwoliły gościom umieścić piłki w siatce. Podyktowana po faulu jedenastka była kolejną szansą na zdobycie bramki przez Bizona. Strzał Marcela Panfila tuż nad poprzeczką spowodował jednak, że wynik do przerwy nie zmienił się.

W drugiej części spotkania widoczna była znaczna przewaga Bizona nad rywalem.  Zespół grał bardzo zdecydowanie i kontrolował przebieg gry. Mądre wykorzystanie przestrzeni na boisku i dokładne podania przekładały się na skuteczność. W 56 minucie Allan Lisek zdobył bramkę na 3:0, a w 59 minucie Krystian Piechowski zwiększył prowadzenie Bizona Cerkwica na 4:0. Jak się później okazało, jedynym celnym trafieniem, z którego cieszyli się goście był wykorzystany rzut karny Iskry w 80’ meczu. Bizon natomiast jeszcze dwukrotnie umieścił piłkę w bramce rywala (w 85’ i 90’), a autorem obu trafień był Krystian Piechowski. Jego skuteczność w tym spotkaniu była imponująca. Spośród sześciu trafień, aż cztery należały właśnie do Krystiana. Zdecydowane zwycięstwo w meczu z Iskrą Golczewo to nie tylko komplet punktów dla Bizona, ale również zbudowanie pewności siebie całego zespołu.

Bizon Cerkwica-Iskra Golczewo 6:1 (2:0).

Strzelcy bramek: Maciej Burczy (15′), Allan Lisek (56′), Krystian Piechowski (30′, 59′, 85′, 90′).

DSC_6967 DSC_6980 DSC_6994 DSC_6998 DSC_7000 DSC_7004 DSC_7009 DSC_7030 DSC_7046 DSC_7070 DSC_7078 DSC_7149 DSC_7154 DSC_7189 DSC_7224 DSC_7237 DSC_7267 DSC_7287 DSC_7342

W ten weekend spotkania ligowe zagrały również drużyny seniorów i oldbojów Bizona Cerkwica:

-A-klasowy zespół Bizona zmierzył się w Międzyzdrojach z tamtejszą Falą. Wynik meczu Fala Międzyzdroje-Bizon 1977 Cerkwica 2:1 (1:0). Bramkę dla Bizona zdobył Mariusz Wlaźlak.

-Oldboje w ramach 15 kolejki II PLO zmierzyli się z MKS Sokół Karlino. Bizon musiał uznać wyższość rywala, który wygrał to spotkanie 3:0.