Za nami kolejny piłkarski weekend. Drużyna seniorów Bizona zwyciężyła w ważnym wyjazdowym meczu z Jastrzębiem Łosośnica 5:3. Swoje spotkania przegrali natomiast oldboje i trampkarze. W najbliższą sobotę oldboje zagrają o godz. 16.00 w Cerkwicy z Wybrzeżem Rewalski Rewal. W niedzielę seniorzy również w Cerkwicy o godz. 11.00 podejmą Bałtyk Gostyń. Trampkarze zagrają natomiast w poniedziałek o godz. 17.00 w Cerkwicy ze Spartą Gryfice. Zapraszamy do kibicowania.

Seniorzy

31 marca drużyna seniorów rozegrała wyjazdowy mecz 16 kolejki rozgrywek B klasy z  zespołem Jastrząb Łosośnica. Mimo, że w pierwszej części spotkania to gospodarze otworzyli wynik, druga zdecydowanie należała do Bizona. W niedługim czasie od gwizdka rozpoczynającego drugą połowę meczu Mariusz Wlaźlak doprowadził do wyrównania. Po nim podyktowany dla gospodarzy karny dał im ponowne prowadzenie. Wykorzystując rzut wolny Maciej Worwa ponownie doprowadził do remisu. Po kolejnym rzucie wolnym, tym razem wykonywanym przez Mariusza Wlaźlak, gospodarze dali Bizonowi przysłowiowy prezent w postaci bramki samobójczej. Teraz z kolei zespół z Łosośnicy odrobił straty ponownie doprowadzając do remisu. Jednak było to ostatnie trafienie Jastrzębiaw tym meczu. W końcówce spotkania Bizon pokazał swoją siłę i charakter. Mądra gra Bizona i nie potrzebna ostra gra zespołu Jastrzębia zaowocowała rzutem karnym dla Bizona po faulu na Karolu Karczewskim. Pewnym strzałem wykorzystał go Mariusz Wlaźlak, wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie (3:4). Zmiana Krzysztofa Babicza na Jakuba Kaczyńskiego okazała się dobrą decyzją. W doliczonym czasie gry, po asyście właśnie Kaczyńskiego, Adrian Płotała przypieczętował wygraną na 3:5. Najważniejsze przecież to walczyć do końca. Nieobecność niektórych piłkarzy i ciężki teren nie przeszkodziły Bizonowi Cerkwica wygrać. Kolejne spotkanie seniorów już w niedzielę 7 kwietnia o godz. 11:00 na Stadionie w Cerkwicy przeciwko Bałtykowi Gostyń.

Jastrząb Łosośnica – Bizon Cerkwica 3:5 (1:0)

Oldboje

W sobotę 30 marca oldboje Bizona Cerkwica podejmowali na własnym boisku Intermarche-Regę Trzebiatów. Już w 2 min spotkania Rega zdobyła swoją pierwszą bramkę. Mimo starań Bizona, do przerwy goście zaliczyli jeszcze dwa celne trafienia. Druga połowa to niewykorzystane sytuacje obu zespołów i brak boiskowego zrozumienia. Niecelne strzały oraz błędy w grze spowodowały, ze w drugiej części spotkania nie padła już żadna bramka. W sobotę 6 kwietnia w Cerkwicy o godz. 16:00 oldboje zmierzą się z Wybrzeżem Rewalskim Rewal.

Bizon Cerkwica – Intermarche-Rega Trzebiatów 0:3 (0:3)

Trapmkarze

Trampkarze rozpoczęli rozgrywki od meczu ze Szkółką Piłkarską Diego. Spotkanie to było pełne emocji. Po otwarciu wyniku przez Diego, Oliwia Chrobak wykorzystała rzut karny doprowadzając do remisu. Po przerwie bardzo efektownym strzałem popisał się Dawid Nowak. Z około 30 metrów posłał piłkę tuż pod poprzeczkę, zdobywając drugie trafienie dla Bizona. Niestety dwukrotnie pokonując naszą obronę Diego objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Nasi młodzi piłkarze przegrali z Diego 2:4. Mimo porażki trener Kamil Pasek jest zadowolony z gry swoich zawodników, jak mówi „Przez całe spotkanie widać było dobrą organizację gry, zawodnicy wymieniali dużą ilość podań i stwarzali dużo sytuacji bramkowych, co dobrze rokuje na przyszłość. Popracujemy jeszcze nad celnością i kolejne spotkania będą już tylko wygrane”.

Kolejny mecz Trampkarze rozegrają w Cerkwicy 8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.00 ze Spartą Gryfice.

Bizon Cerkwica – Szkółka Piłkarska Diego Gryfice 2:4

DSC_5278DSC_5114DSC_5157DSC_5482DSC_5314DSC_5555DSC_5342

Wszystkie fotografie pochodzą z meczu zespołu oldbojów Bizon Cerkwica – Intermarche-Rega Trzebiatów