Derby rozgrywane pomiędzy drużynami oldbojów Bizona Cerkwica i Wybrzeża Rewalskiego zawsze są zacięte i wzbudzają emocje. Tym razem z zaciętego i wyrównanego spotkania zwycięsko wyszła drużyna Bizona Cerkwica wygrywając 3:2.

DSC_6901

W sobotę na stadionie w Cerkwicy oldboje Bizona Cerkwica zmierzyli się z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Mecze derbowe między Bizonem, a Wybrzeżem zawsze charakteryzuje walka na całej długości i szerokości boiska. Tak było i tym razem. Obie drużyny walczyły jak równy z równym. W 28 minucie z niepozornej wrzutki Tomasza Malczewskiego, który przelobował bramkarza gości, padła pierwsza bramka tego spotkania. Prowadzenie nie  wprowadziło spokoju wśród piłkarzy Bizona, którzy uparcie walczyli o jego podwyższenie. W 40 minucie wybicie piłki ręką zawodnika Wybrzeża w polu karnym poskutkowało podyktowaniem jedenastki na naszą korzyść. Rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Rafał Latawiec i Bizon do przerwy prowadził już 2:0. Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki kontaktowej Wybrzeża. Celny strzał drużyny z Rewala  jeszcze bardziej zmobilizował naszych oldbojów. Zmiany zawodników pozwalały utrzymać stałe tempo gry. Po składnej akcji kolejnym celnym strzałem popisał się Rafał Latawiec podwyższając prowadzenie nad rywalem. Wybrzeże do końca dążyło do zmiany niekorzystnego wyniku. W końcówce spotkania gościom udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Było to jednak wszystko na co tego dnia było stać Wybrzeże. Bizon okazał się być bardziej skuteczny i wygrał ten derbowy pojedynek 3:2. Oba zespoły sąsiadują ze sobą nie tylko ze względu na położenie, ale również miejsce w ligowej tabeli. Mimo wygranej Bizon Cerkwica nadal traci do Wybrzeża Rewalskiego Rewal 3 pkt. Kolejne spotkanie Oldboje rozegrają w Cerkwicy w sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 z drużyną Maxtrans-Sokół Karlino.