W niedzielę Bizon Cerkwica pokonał na swoim boisku Bałtyk Gostyń 5:1. To bardzo cenne zwycięstwo. Dzięki niemu Bizon wydostał się ze strefy spadkowej. Teraz dobrą grę i koncentrację należy podtrzymać w kolejnych spotkaniach.

DSC_7718

Seniorzy Bizona Cerkwica rozegrali w niedzielę 7 kwietnia mecz 17 kolejki B klasy z Bałtykiem Gostyń. Bizon rozpoczął to spotkanie z dużym animuszem. Już w 2 minucie, po składnej akcji, Adrian Płotała otworzył wynik. Widać było, że cerkwicka drużyna ma ten mecz pod kontrolą. Dobra boiskowa współpraca pozwalała stwarzać dogodne sytuacje strzeleckie. W 38 minucie, po stałym fragmencie gry, błąd zawodnika Bałtyku wykorzystał Mariusz Wlaźlak podwyższając prowadzenie Bizona na 2:0. Swoje szanse w pierwszej połowie miał też zespół gości, który za wszelką cenę chciał zdobyć bramkę kontaktową. Brakowało jednak dokładności i skuteczności.

Druga połowa to dalej dominacja Bizona Cerkwica nad rywalem. W 46 minucie trener Mariusz Wlaźlak zdecydował się na zmianę. Piotra Górskiego na boisku zastąpił Patryk Strojek. W 55 minucie po zamieszaniu w polu karnym Bałtyku, gola zdobył Karol Karczewski, podwyższając prowadzenie na 3:0. W 56 minucie meczu Bizon poniósł dużą stratę. Z dalszej gry wskutek kontuzji wyeliminowany został nasz bramkarz Patryk Hasik. Jego kontuzja okazała się na tyle poważna i bolesna, że nie mógł on kontynuować gry. W bramce Patryka Hasika zastąpił Karol Karczewski. Na pozycję napastnika wszedł zawodnik rezerwowy Bartłomiej Matwiejczuk. To właśnie ten zawodnik podwyższył w 77 minucie prowadzenie na 4:0. 74 minuta to kolejna zmiana w drużynie Bizona, na boisko za Marcina Stawickiego wszedł Damian Marcinkowski. Był moment w drugiej części spotkania, gdy Bizon, uspokojony wysokim prowadzeniem chwilowo oddał inicjatywę przeciwnikowi. Bałtyk wykorzystując drobne błędy Bizona strzelił swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Jak się później okazało była to bramka honorowa. Gra Bizona pokazała dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Zespół po straconej bramce szybko potrafił się pozbierać i ponownie przejął kontrolę nad meczem. Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie Maciej Worwa w 90 minucie przypieczętował wygraną Bizona strzelając kolejną bramkę. Ostatecznie mecz Bizon Cerkwica – Bałtyk Gostyń zakończył się wynikiem 5:1.

DSC_7191DSC_7247DSC_7258DSC_7322DSC_7354DSC_7546DSC_7593DSC_7621DSC_7647DSC_7710DSC_7805DSC_7836

Bizon Cerkwica – Bałtyk Gostyń 5:1 (2:0)

Bramki dla Bizona: Adrian Płotała (2’), Mariusz Wlaźlak (38’), Karol Karczewski (55’), Bartłomiej Matwiejczuk (77’), Maciej Worwa (90’).

Skład Bizona: Patryk Hasik (56’ Bartłomiej Matwiejczuk), Adrian Płotała, Marcin Stawicki (74’ Damian Marcinkowski), Paweł Rębisz, Sebastian Deik, Łukasz Sułek, Maciej Worwa, Szymon Chodziutko, Piotr Górski (46’ Patryk Strojek), Karol Karczewski, Mariusz Wlaźlak.

Głównym założeniem drużyny Bizona było zdobycie 3 punktów i wejście do strefy w tabeli, która daje szansę na awans do A klasy. Cel udało się osiągnąć. Bizon musi jednak podchodzić do kolejnych meczy skoncentrowany i zdobywać cenne punkty. To konieczne, by utrzymać bezpieczną pozycję. Szansą na kolejne punkty jest mecz w Prusinowie z tamtejszym Orłem, który seniorzy Bizona Cerkwica rozegrają w niedzielę 14 kwietnia o godz. 15:00.