Dawid Nowak i Miłosz Wysocki strzelili bramki dla Bizona w przegranym meczu z wiceliderem rozgrywek Spartą Gryfice. Trzeba jednak przyznać, że zespół trampkarzy prezentuje się wiosną dużo lepiej niż jesienią.

DSC_8663

W poniedziałek w Cerkwicy trampkarze Bizona Cerkwica rozegrali mecz z wiceliderem swojej grupy rozgrywkowej czyli Spartą Gryfice. Już w 7 minucie tego spotkania padła pierwsza bramka dla drużyny gości. Niestety nieporozumienie między bramkarzem, a napastnikiem Bizona chwilę później poskutkowało kolejnym celnym trafieniem Sparty Gryfice. Trampkarze Bizona nie pozwolili długo cieszyć się przeciwnikowi z dwubramkowej przewagi. W 11 minucie dokładna wymiana podań i precyzyjny strzał Dawida Nowaka pozwolił naszej drużynie zdobyć bramkę kontaktową. Gra była bardzo dynamiczna. Mimo dużego zaangażowania piłkarzy Bizona w 30 minucie to Sparta strzela kolejną bramkę ustanawiając wynik do przerwy na 1:3.

Drugą odsłonę meczu Bizon zaczął agresywnie. W 45 minucie po faulu w polu karnym sędzia Grzegorz Kępiński podyktował jedenastkę, którą bez problemu wykorzystał zawodnik Sparty. Zaangażowany Bizon co chwilę zagrażał bramce gryfickiej drużyny. Zabrakło jednak skuteczności, a kontry przyjezdnych kończyły się kolejnymi celnymi strzałami (53 i 57 minuta). W 64 minucie Miłosz Wysocki mocnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Sparty zdobywając drugą bramkę dla Bizona. W końcówce tego meczu padły jeszcze dwa celne strzały, ale już tylko dla gryfickiej drużyny (70 i 74 minuta). Mecz Bizon Cerkwica – Sparta Gryfice zakończył się wynikiem 2:8. W porównaniu do meczu z poprzedniej rundy sezonu 2018/2019 trampkarze zrobili duże postępy w grze. Dłuższe utrzymanie się przy piłce, współpraca i wymiana podań pozwoliły poprawić wynik z 15:0 na 8:2. Można mieć nadzieję, że każdy kolejny trening i mecz ligowy da trampkarzom coraz to lepsze rezultaty i pozwoli cieszyć się z upragnionych zwycięstw. Kolejny sprawdzian dla trampkarzy to mecz wyjazdowy, który rozegrają w piątek 12 kwietnia w  Płotach z Polonią.

Bizon Cerkwica – Sparta Gryfice 2:8

Bramki dla Bizona: Dawid Nowak i Miłosz Wysocki.

Skład Bizona: Mateusz Kołodziejczyk, Miłosz Wysocki, Jakub Starzyński, Sebastian Jankowski, Dawid Strojek, Dawid Nowak, Kacper Rozborski, Gracjan Perskiewicz, Jakub Osmól, Piotr Buczkowski, Oliwia Chrobak.

Zawodnicy rezerwowi: Zuzanna Brej, Marcin Starzyński, Szymon Szymański, Wiktor Starukiewicz, Alan Lisek, Bartosz Bieńkowski.

DSC_8036DSC_8111DSC_8125DSC_8150DSC_8219DSC_8229DSC_8254DSC_8267DSC_8467DSC_8518

karnickie.info