W ostatnim meczu sezonu juniorzy Bizona Cerkwica w ulegli na własnym boisku Flocie Świnoujście 1:5. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Konrad Gałysa.

DSC_4236

2 czerwca na stadionie w Cerkwicy juniorzy Bizon Cerkwica rozegrali swoje ostatnie spotkanie w rundy wiosennej, a zarazem sezonie. Przeciwnikiem był zespół wicelidera rozgrywek grupy pierwszej II Klasy Juniorów – Flota Świnoujście. Mimo to młodzi piłkarze Bizona nie przestraszyli się przeciwnika i od początku spotkania starali się dotrzymać kroku drużynie ze Świnoujścia. W 12 minucie to jednak goście strzelili pierwszego gola w tym meczu. Po fenomenalnej indywidualnej akcji Konrada Gałysy, zakończonej mocnym strzałem na długi słupek w 28 minucie Bizon doprowadził do wyrównania. Niestety jak się później okazało było to trafienie honorowe. W 30 minucie goście ponownie objęli prowadzenie, a w 45 minucie strzałem do szatni podwyższyli przewagę na 1:3. Juniorzy Bizona na drugą część meczu wyszli zmotywowani. Po składnej akcji w 48 minucie drużyna z Cerkwicy miała szansę na kolejne celne trafienie, jednak piłka po strzale Konrada Gałysy uderzyła w poprzeczkę. Trener Kamil Pasek mógł skorzystać tylko z jednej zmiany ze względu na brak zawodników rezerwowych. W 64 minucie Gracjana Perskiewicza na boisku zastąpił Bartek Dąbrowski. Flota poprzez zmiany zawodników utrzymywała stałe tempo gry, a zawodnicy Bizona powoli tracili siły. Zmęczenie widać było po coraz większej liczbie popełnianych błędów. W 66 i 83 minucie Flota jeszcze dwa razy trafiła do bramki Eryka Stawickiego. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 1:5.

Bizon Cerkwica – Flota Świnoujście 1:5 (1:3)

Bramka dla Bizona: Konrad Gałysa (28).

Skład drużyny: Eryk Stawicki, Patryk Strojek, Gracjan Perskiewicz (Bartek Dąbrowski), Jakub Pudo, Marcin Jasnowski, Kacper Panfil, Krzysztof Babicz, Mariusz Dziapa, Grzegorz Hasik, Dominik Chrobak, Konrad Gałysa.