W meczu z Pionierem Żarnowo piłkarze Bizona Cerkwica trzykrotnie obejmowali prowadzenie. Jednak rywale również trzykrotnie doprowadzali do wyrównania. Mecz zakończył się remisem 3:3. Taki wynik mocno komplikuje sytuację Bizona w tabeli.   

DSC_3431

W minioną niedzielę w meczu 24 kolejki B-klasy gr.1 seniorzy Bizona Cerkwica podejmowali na własnym boisku drużynę Pioniera Żarnowo. Pierwszy kwadrans spotkania to zdecydowana przewaga naszej drużyny i dużo sytuacji strzeleckich. Jedną z nich już w 5 minucie wykorzystał Szymon Chodziutko otwierając wynik. W 20 minucie mocny strzał gości obronił Patryk Hasik. Jednak do wypuszczonej z rąk przez naszego bramkarza piłki najszybciej doskoczył zawodnik z Żarnowa i zdobył bramkę wyrównującą. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne sędzia główny w 30 minucie zdecydował o przerwie na uzupełnienie płynów i schłodzenie się zawodników. Po wznowieniu gry składna akcja pozwoliła Łukaszowi Sułkowi ponownie wyprowadzić Bizona na prowadzenie. Gra gości stawała się coraz bardziej agresywna. Błędy naszej drużyny w obronie pozwoliły w 45 minucie drużynie Pioniera stworzyć groźną  sytuację strzelecką. Na szczęście kierunek lecącej za plecami naszego bramkarza piłki zmienił Sebastian Deik, broniąc tym samym korzystnego wyniku do przerwy. W drugiej części meczu wskutek błędów gra stawała się coraz bardziej nerwowa. W 55 minucie chwilę dekoncentracji Bizona skutecznie wykorzystał Pionier doprowadzając do wyrównania. Bizon nie dał się jednak długo cieszyć gościom z remisu. W 57 minucie Piotr Górski pozwolił cerkwickiej drużynie objąć prowadzenie strzelając bramkę na 3:2. Presja upływającego czasu była coraz większa, a podyktowanych stałych fragmentów gry Bizon nie potrafił zamienić na bramkę. W 58 minucie Piotra Górskiego zastąpił Konrad Gałysa. Obie drużyny atakowały, jednak bezskutecznie. Podyktowany po odbiciu ręką w 60 minucie rzut karny na korzyść drużyny z Żarnowa pozwolił gościom ponownie wyrównać wynik na 3:3.  Mimo zmian w naszej drużynie (w 73 minucie Łukasza Sułka zmienił Robert Staliś, a w 85 minucie Patryka Strojka na boisku zastąpił Rafał Procek) i ogromnej chęci wygranej mecz zakończył się podziałem punktów.

Dla seniorów teraz każdy  punkt jest na wagę złota. Ten zdobyty w meczu z Żarnowem zmniejsza przewagę punktową do Jastrzębia Łosośnica do 2 punktów. Jednocześnie uświadamia, że aby awansować do klasy A kolejne mecze muszą być już tylko wygrane. Przed seniorami już w sobotę 8 czerwca mecz wyjazdowy w Mostach, w którym zmierzą się z tamtejszym Promieniem.

Bizon Cerkwica – Pionier Żarnowo 3:3 (2:1)

Strzelcy bramek: Szymon Chodziutko (5’), Łukasz Sułek (36’), Piotr Górski (57’).

Skład Bizona: Patryk Hasik, Karol Karczewski, Patryk Strojek (85’ Rafał Procek), Adrian Płotała, Sebastian Deik, Marcin Stawicki, Paweł Rębisz ,Szymon Chodziutko, Mariusz Wlaźlak, Piotr Górski (58’ Konrad Gałysa), Łukasz Sułek (73’ Robert Staliś).

Zawodnicy rezerwowi: Bartłomiej Matwiejczuk, Krzysztof Babicz, Damian Marcinkowski.

DSC_3444DSC_3577DSC_3643DSC_3912

karnickie.info